StoryEditor

Jazda po drodze z widłami do załadunku słomy - czy jest dopuszczalna?

Czy dopuszczalna jest jazda po drodze ładowarką teleskopową lub ciągnikiem rolniczym z ładowaczem czołowym z zamontowanym osprzętem np. widłami do palet, lub widłami do załadunku słomy?
03.02.2024., 08:00h

Jazda po drodze z widłami do załadunku słomy

Czy dopuszczalna jest jazda po drodze ładowarką teleskopową lub ciągnikiem rolniczym z ładowaczem czołowym z zamontowanym osprzętem np. widłami do palet, lub widłami do załadunku słomy?

Zobacz także: Tablica wyróżniająca - kto musi mieć zamontowaną?

Kwestię tę reguluje rozporządzenie infrastruktury z 31 grudnia 2002 roku z późniejszymi zmianami. Treś § 45.1 mówi "Ciągnik rolniczy, pojazd wolnobieżny oraz przyczepa z tymi pojazdami są zbudowane, wyposażone i utrzymane tak, aby wystające części, które mogą naruszać stateczność pojazdu lub zagrażać bezpieczeństwu innych uczestników ruchu mogły być na czas jazdy zdemontowane lub złożone". 

Oznacza to, że jazda z wymienionym osprzetem, który może zagrażać innym, nie jest dozwolona. 

Całość artykułu znajduję w numerze top agrar Polska 4/2022

Na podst. Dawid Konieczka

Fot: Canva

Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
19. maj 2024 06:27