Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Rynek świń>

Pomysły na wsparcie sektora trzody chlewnej - debata na Forum Rolników i Agrobiznesu w Poznaniu

Obrazek

Jakie są pomysły Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi na wsparcie sektora trzody chlewnej i czy są one zgodne z tym, co proponują producenci świń? Ta pełna emocji dyskusja odbędzie się już w najbliższy wtorek, 29 listopada, podczas VII Forum Rolników i Agrobiznesu na Sali Ziemi w Poznaniu. 

Anna Kurek26 listopada 2022, 06:00
Kryzys, z którym zmagają się producenci świń wydaje się nie mieć końca. Jak nigdy wcześniej, właśnie teraz krajowi hodowcy potrzebują wsparcia, które pozwoli utrzymać zwierzęta i przetrwać ten bardzo trudny czas. Dlatego do udziału w dyskusji podczas Forum Rolników i Agrobiznesu - 29 listopada - zaprosiliśmy dyrektor Departamentu Płatności Bezpośrednich - Joannę Czaplę, która wyjaśni, jakie są pomysły rządzących na pomoc w tym sektorze. Czy dofinasowanie do produkcji prosiąt jest wystarczające? Czy rolnicy gospodarujący w strefach ASF doczekają się wyrównania dochodu? Czy wsparcie sektora m.in. przez dopłatę do dobrostanu pomoże utrzymać rolnikom ich  produkcję? Te i inne pytania zadamy podczas tego spotkania.

Do debaty, jako przedstawiciele rolników, zasiądą również prezes POLPIG - Aleksander Dargiewicz oraz prezes Polskiego Związku Niezależnych Producentów Świń - Bogusław Prałat. Stanowisko i racje ubojni i przetwórni przedstawi prezes związku Polskie Mięso - Witold Choiński.

W tej dyskusji nie może zabraknąć również bardzo ważnego głosu, jakim jest głos naszych Czytelników! Jak co roku, również teraz liczymy na Wasz liczny udział w tym wydarzeniu oraz debacie o pomocy dla sektora i przyszłości producentów świń w Polsce. 

Mamy ostatnie wolne miejsca na sesję świnie - zapisz się TUTAJ.


Picture of the author
Autor Artykułu:Anna Kurek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)