StoryEditor

Pomysły na wsparcie sektora trzody chlewnej - debata na Forum Rolników i Agrobiznesu w Poznaniu

Jakie są pomysły Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi na wsparcie sektora trzody chlewnej i czy są one zgodne z tym, co proponują producenci świń? Ta pełna emocji dyskusja odbędzie się już w najbliższy wtorek, 29 listopada, podczas VII Forum Rolników i Agrobiznesu na Sali Ziemi w Poznaniu. 
24.11.2022., 13:11h
Kryzys, z którym zmagają się producenci świń wydaje się nie mieć końca. Jak nigdy wcześniej, właśnie teraz krajowi hodowcy potrzebują wsparcia, które pozwoli utrzymać zwierzęta i przetrwać ten bardzo trudny czas. Dlatego do udziału w dyskusji podczas Forum Rolników i Agrobiznesu - 29 listopada - zaprosiliśmy dyrektor Departamentu Płatności Bezpośrednich - Joannę Czaplę, która wyjaśni, jakie są pomysły rządzących na pomoc w tym sektorze. Czy dofinasowanie do produkcji prosiąt jest wystarczające? Czy rolnicy gospodarujący w strefach ASF doczekają się wyrównania dochodu? Czy wsparcie sektora m.in. przez dopłatę do dobrostanu pomoże utrzymać rolnikom ich  produkcję? Te i inne pytania zadamy podczas tego spotkania.

Do debaty, jako przedstawiciele rolników, zasiądą również prezes POLPIG - Aleksander Dargiewicz oraz prezes Polskiego Związku Niezależnych Producentów Świń - Bogusław Prałat. Stanowisko i racje ubojni i przetwórni przedstawi prezes związku Polskie Mięso - Witold Choiński.

W tej dyskusji nie może zabraknąć również bardzo ważnego głosu, jakim jest głos naszych Czytelników! Jak co roku, również teraz liczymy na Wasz liczny udział w tym wydarzeniu oraz debacie o pomocy dla sektora i przyszłości producentów świń w Polsce. 

Mamy ostatnie wolne miejsca na sesję świnie - zapisz się TUTAJ.
Anna Kurek
Autor Artykułu:Anna Kurek

redaktor „top agrar Polska”, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli trzody chlewnej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
18. maj 2024 12:55