Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Rodzina>

Festiwal „Polska Od Kuchni”: trwają zapisy do konkursów dla KGW

Obrazek

Już teraz można zapisać się do konkursów, których finały odbędą się w czasie święta Kół Gospodyń Wiejskich – Festiwalu „Polska Od Kuchni”. Do wygrania nawet 10 000 złotych!

Aneta Lewandowska28 lutego 2022, 15:16

Koła Gospodyń Wiejskich mają ogromny wkład w promowanie lokalnej tradycji, kultury regionalnej i działalność charytatywną. Wspierają swoje społeczności, promują lokalne produkty, dzielą się wiedzą i umiejętnościami, aktywizują i integrują mieszkańców wsi.

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni” ma na celu uhonorowanie pracy KGW i ich tradycji. W tym roku motywem przewodnim Festiwalu i wszystkich kategorii konkursowych będzie tradycyjne wesele z ucztą smaków, kolorów, zapachów, z tańcem muzyką i pysznym polskim jedzeniem.

Konkursy podzielone są na trzy etapy:

  • I – Eliminacje wstępne;

  • II – Półfinały wojewódzkie – nagroda główna dla zwyciężczyń w każdej kategorii to 3 000 zł;

  • III – Finał Festiwalu, który odbędzie się 24 września 2022 r. na błoniach PGE Narodowego w Warszawie wraz z uroczystą galą z wręczeniem nagród oraz koncertem „Roztańczony PGE Narodowy”. Nagrody główne do zdobycia w Finale to aż 10 000 zł.

Organizatorzy już teraz zapraszają wszystkie KGW do udziału w konkursach. W jakich kategoriach będą rywalizować Koła?

Wybory Miss Wdzięku

W konkursie Miss może wziąć udział każda Pani, która chce poczuć się wyjątkowo, jest pełna klasy i wdzięku. Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych, Miss do 45 roku życia oraz Miss 45+. Jedna z kreacji, w której zaprezentują się uczestniczki, będzie nawiązywała do sukni Panny Młodej.

Konkurs Kulinarny

W tej konkurencji KGW mają za zadanie przygotować danie regionalne lub jego nowoczesną formę. Tematem przewodnim także tutaj będzie tradycyjne wesele, a dokładniej dania serwowane na lokalnych weselach.

Konkurs Artystyczny

W tym konkursie Koła mają za zadanie nawiązać do lokalnych obrzędów związanych ze ślubem, takich jak np. weselny taniec, przyśpiewka, scenka, a także rękodzieło i inne formy sztuki.  

Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa – opowiedz swoją historię

W tym konkursie każde Koło może podzielić się swoimi sukcesami, działaniami, osiągnięciami na rzecz lokalnej społeczności i tradycji.

Formularze zgłoszeniowe do konkursów dostępne są tutaj! 

Zgłoszenia do konkursów przyjmowane są do 14 marca 2022 r.

Więcej informacji na głównej stronie Festiwalu „Polska Od Kuchni”oprac. al 

fot. Festiwal "Polska Od Kuchni"Picture of the author
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)