Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Targi wystawy>

Nowości Agro-Show: Agro-Tom

Obrazek

Na tegoroczną wystawę w Bednarach firma Agro-Tom przygotowała kilka ciekawych nowości.

 

 

 

Krzysztof Gębski12 września 2022, 14:00
Zestaw uprawowo-siewny ATSN RS to połączenie dwóch maszyn: agregatu uprawowego oraz siewnika. Zestaw przeznaczony jest do uprawy gleby i wysiewu nasion zbóż, roślin motylkowych, traw. Może pracować na glebach lekkich, średnich i średniozwięzłych: na glebach o płaskiej powierzchni, niezakamienionych, o pochyłości stoku do 10°. Agregat wyposażony jest w talerzowy system uprawowy o średnicy 510/560 mm oraz wał oponowy, który służy do zagęszczania gleby oraz transportu.  Redlica talerzowa dodatkowo wyposażona jest w koło kopiujące, co wpływa na lepszą konsolidację gleby.
ATSN RS występuje w wersji półzawieszanej, dzięki temu maszyna jest bardziej wszechstronna i może współpracować z mniejszymi ciągnikami. Zestaw występuje w szerokościach 3 m oraz 4 m. 


Zestaw uprawowo-siewny SPT RS 

SPT RS to siewnik pneumatyczny. Sekcja uprawowa składa się z agregatu talerzowego wyposażonego w talerze 510 mm zamontowanych na piastach bezobsługowych oraz wału oponowego ułatwiającego transport maszyny. Zestaw przeznaczony jest do wysiewu nasion zbóż, roślin motylkowych, traw. 
Z powodzeniem można wysiewać nim zboża oraz rośliny o małych nasionach np. rzepak. Może pracować na glebach lekkich, średnich i średniozwięzłych: na glebach o płaskiej powierzchni, niezakamienionych, o pochyłości stoku do 10°.
Zestaw uprawowo-siewny SPT RS wyposażony jest w system wysiewający posiadający dmuchawę napędzaną hydraulicznie i zbiornik o pojemności 2500 l. Wyposażony jest w redlice talerzowe z kołami kopiującymi, które wpływają na lepsze utrzymanie warunków głębokości wysiewu. Dodatkowo maszynę można wyposażyć w wał dogniatający montowany na dyszlu. Zestaw uprawowo-siewny SPT  występuje w wersji półzawieszanej. Dostępny jest w dwóch szerokościach: 3 m oraz 4 m. 

Kompaktowy agregat uprawowy UPH Premium 

Agregat służy do przedsiewnej uprawy ziemi – spulchniania wierzchniej warstwy gleby, rozbijania i kuszenia brył zaskorupiałej powierzchni pola, ugniatania podłoża dla lepszego podsiąkania wód gruntowych. Agregat wyposażony jest w podwójne ciężkie zęby sprężynowe. Te umieszczone są na 3 rzędowej sekcji roboczej, która regulowana jest hydraulicznie. Agregat wyposażony jest w wały płaskownikowe lub rurowe Ø500 i wał crosskill Ø500, co zapewnia odpowiednie przygotowanie wymagającej gleby.
Maszyna występuje w czterech szerokościach: 5 m, 6 m, 7 m, 8 m.

Agregat wielozadaniowy BW 

Agregat BW przeznaczony jest do uprawy bezorkowej, uprawy pożniwnej oraz przedwstępnej uprawy każdego typu gleb. Agregat posiada czterosekcyjną budowę. Pierwsza sekcja to dwa rzędy talerzy Ø510 na amortyzatorach gumowych, które mają za zadanie uprawić płytko glebę i intensywnie ją wymieszać. System ułożenia talerzy został zaprojektowany do płytkiej i intensywnej uprawy. Kolejną sekcją są trzy rzędy redlic z zabezpieczeniem sprężynowym. W maszynie do wyboru są dwa systemy robocze. Agregat pracuje do głębokości 30 cm bez bocznych podcinaczy, co z kolei umożliwia intensywniejsze spulchnianie z niewielkim efektem mieszania – zerwana zostaje podeszwa płużna gleby.
Agregat z bocznymi podcinaczami pracuje do 15 cm. Po tej sekcji został zamontowany jeden rząd talerzy Ø460 na amortyzatorze gumowym, który równomiernie miesza zerwaną powierzchnię. Ostatnią sekcją jest wał doprawiający. Maszyna posiada sztywną ramę. Wysoki prześwit pod ramą przeciwdziała zapchaniu się przy trudno mieszalnych resztkach pożniwnych. Głębokość pracy regulowana jest hydraulicznie. Centralnie umieszczony wózek transportowy gwarantuje wysoką żywotność maszyny oraz komfortowy transport maszyny po drogach. Maszyna występuje w trzech szerokościach: 3 m, 3,5 m, 4 m. 

Agregat orkowo-podorywkowy APW 

Podstawowym zadaniem agregatu jest wykonywanie podorywek pól po zbiorach płodów rolnych na głębokości do 15 cm z bocznymi lemieszami oraz głębokiej uprawy – tradycyjnej orki do 30 cm bez bocznych lemieszy. Maszyna wyposażona jest w trzy rzędy redlic o rozstawie 30 cm. Zapewnia to wysoką przepustowość dla resztek pożniwnych oraz doskonałe wymieszanie gleb Agregat uprawowy posiada własny układ jezdny, składany na czas transportu hydraulicznie, dzięki temu jego szerokość nie przekracza 3 m i może przemieszczać się po drogach publicznych. 
Agregat ma konstrukcję ramową i mocowany jest na dolny zaczep oczkowy lub kulowy. 
Maszyna występuje w 2 szerokościach: 8 m oraz 10 m. 

Wózek transportowy WT

To maszyna uniwersalna, która może współpracować z maszynami zawieszanymi i półzawieszanymi. Jej maksymalny udźwig wynosi 5000 kg. Agregowanie z maszynami zawieszanymi, jak również półzawieszanymi umożliwia zastosowany w wózku trójpunktowy układ zawieszania kategorii III. W maszynie zastosowano koła 500/50-17 umożliwiające stabilny i bezpieczny transport. Standardowo maszyna wyposażona została w obciążniki 360 kg, z możliwością doposażenia w kolejne obciążniki. 

Agregat orkowo-podorywkowy APHW

Agregat przeznaczony jest do uprawy i doprawiania roli wszystkich typów gleb. Podstawowym zadaniem agregatu jest wykonywanie podorywek pól po zbiorach płodów rolnych na głębokości do 15 cm z bocznymi lemieszami oraz głębokiej uprawy – tradycyjnej orki do 30 cm bez bocznych lemieszy. Maszyna wyposażona jest w trzy rzędy elementów roboczych o rozstawie 30 cm. Zapewnia to wysoką przepustowość dla resztek pożniwnych oraz dokładne wymieszanie gleby. Agregat wyposażony jest w system mieszania gleby z zabezpieczeniem sprężynowym. 
W maszynie do wyboru są dwa systemy robocze. Talerze niwelujące za redlicami mocowane są na amortyzatorach gumowych. Następnie umieszczone zostały wały doprawiające. Głębokość pracy w maszynie regulowana jest hydraulicznie.  Agregat orkowo-podorywkowy APHW dostępny jest w wersji półzawieszanej w trzech szerokościach: 3,6 m, 4,2 m, 5,4 m. 

Rozsiewacz nawozów RNH XL Premium 

Rozsiewacz został wyposażony w hydrauliczny układ rozsiewu granicznego Limiter, dzięki któremu można wykonać nawożenie skrajne, gdy pierwsza ścieżka oddalona jest od granicy w połowie szerokości roboczej rozsiewacza. Osłony wykonane z kwasoodpornej stali połączone z gumowymi elementami tworzą ochronę dla wewnętrznych elementów maszyn. Szerokość rozrzutu rozsiewacza wynosi maksymalnie 28 m. Dodatkowo rozsiewacz może zostać wyposażony w koła manewrowo-postojowe, które ułatwiają  manewrowania oraz agregatowanie rozsiewacza z ciągnikiem. Koła można złożyć oraz rozłożyć co ułatwia ich ochronę podczas pracy w polu. Rozsiewacz jest maszyną zawieszaną na trzypunktowym układzie zawieszania, napędzaną od WOM ciągnika za pomocą wału przegubowo-teleskopowego.
Maszyna występuje w 2 pojemnościach: 2500 l oraz 3200 l.

Kompaktowy agregat uprawowy ST-U 

Agregat służy do uprawy gleby głównie po orce. Bardzo dobrze sprawdza się w warunkach wymagających, kiedy na polu mamy zwięzłą i zbryloną glebę, która wymaga dokładnej uprawy oraz pozostawienia równej powierzchni pola. Konstrukcja systemu transportowego uprawowego podczas pracy opiera się na wałach płaskownikowy lub rurowych. Wyposażony jest w zęby sprężynowe oraz wały, co gwarantuje dodatni efekt uprawy roli.

Kompaktowy agregat uprawowy wyposażony jest w 8 wałów płaskownikowych lub rurowych i wały crosskill. Głębokość pracy reguluje się zmieniając położenie redlic. Agregat uprawowy posiada własny układ jezdny, składany na czas transportu hydraulicznie, dzięki czemu jego szerokość nie przekracza 3 m i może przemieszczać się po drogach publicznych.  Agregat ma konstrukcję ramową i mocowany jest na dolny zaczep oczkowy lub kulowy. Maszyna występuje w dwóch szerokościach: 8 m oraz 10 m. 

fot. Agro-TomPicture of the author
Autor Artykułu:Krzysztof Gębski
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)