Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Zapach wiórów i warkot silników na Mistrzostwach Polski Drwali!

08.08.2018

Drukuj

Zapach wiórów i warkot silników na Mistrzostwach Polski Drwali!

Artykuł dostępny

W pierwszy dzień imprezy w ramach Mistrzostw Polski Stihl TIMBERSPORTS, zmierzą się ze sobą strażacy ochotnicy startujący w sportowej odmianie zawodów w cięciu i rąbaniu drewna na czas. Będą musieli być gotowi do podjęcia nadludzkiego wysiłku i wykazania się umiejętnością działania pod presją czasu, a to wszystko przy zachowaniu chirurgicznej precyzji. W Koszęcinie pojawią się reprezentanci Polski, którzy są aktualnymi wicemistrzami świata Stihl TIMBERSPORTS. W ruch pójdą ostre jak brzytwa i ważące od 2,5 do 3 kilogramów siekiery, dwumetrowe piły ręczne uzbrojone w 10-centymetrowe zęby, pilarki STIHL Stock Saw i Hot Saw posiadające odpowiednio moc 7,3 i aż 80 KM. Ten profesjonalny sprzęt, używany przez prawdziwych wirtuozów ścinania i rąbania drewna, wykorzystany zostanie w wielu widowiskowych konkurencjach.

r e k l a m aDzień później do rywalizacji przystąpią zawodowi drwale, którzy będą się zmagać w tradycyjnych konkurencjach związanych z pracą w lesie w ramach Mistrzostw Polski Drwali 2018. W ich zmaganiach bardziej od siły fizycznej liczy się precyzja, technika oraz znajomość każdego, najdrobniejszego nawet elementu sprzętu będącego narzędziem ich codziennej pracy. Rywalizować będą w następujących konkurencjach: ścinka i obalanie drzew na cel, wymiana piły łańcuchowej (łańcucha tnącego), przerzynka kłód na dokładność, przerzynka złożona (kombinowana) oraz okrzesywanie z „gałęzi”.

W zeszłorocznych Mistrzostwach wzięło udział aż 28 profesjonalnych drwali, a rywalizacja między nimi trwała do ostatniej chwili. - Mimo, że wszyscy zawodnicy są wybitnymi fachowcami, każde mistrzostwa uczą nas pokory i mobilizują do doskonalenia swoich umiejętności – przyznaje Tomasz Bilski, bieszczadzki drwal z dziesięcioletnim stażem, członek Teamu STIHL.

Polecany artykuł

Przyczepa załadowana drewnem przygniotła starszego mężczyznęMistrzostwa odbędą się 11 i 12 sierpnia w Koszęcinie na terenie zespołu parkowo-pałacowego Zespołu „Śląsk”. Wstęp na mistrzostwa jest bezpłatny. Nie może Ciebie na nich zabraknąć!

oprac. mm
źródło: informacja prasowa STIHL
foto: materiały prasowe

Polecane dla Ciebie:

article icon

Plan zagospodarowania przestrzennego i wezwanie do zapłaty planistycznej

Czytaj

Galeria zdjęć

Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii