StoryEditor

Jaka konstrukcja budynku w gospodarstwie?

Dostosowanie konstrukcji budynku do jego przeznaczenia w gospodarstwie to podstawowe kryterium zapewniające pomyślne użytkowanie. Podpowiadamy, na co trzeba zwrócić uwagę.
04.12.2019., 12:12h
Wbór technologii budowy budynku w gospodarstwie nie jest łatwy, bowiem należy uwzględnić takie czynniki, jak: koszty materiałów i wykonania, czas budowy i szybkość rozpoczęcia cyklu produkcyjnego, a także trwałość konstrukcji i łatwość utrzymania jej w czystości.

Tradycja czy nowoczesność?

Duży wpływ na powyższe kryteria związane z inwestycją w budynek inwentarski czy magazynowy ma wybrany system budowy.
Obecnie często obiekty są realizowane w systemie tradycyjnym unowocześnionym. Składają się z tradycyjnych materiałów ściennych (cegieł, bloczków) i materiałów prefabrykowanych, tworzących szkielet budowli.
Z kolei budowa w systemie uprzemysłowionym sprowadza się do wykorzystania prefabrykatów nie tylko do wznoszenia konstrukcji szkieletowej, ale także do wypełnienia ścian osłonowych. Wyprodukowane w fabryce metalowe lub żelbetowe elementy konstrukcyjne trzeba dostarczyć do gospodarstwa, a następnie zmontować całą konstrukcję na terenie budowy. Jest to niewątpliwie najszybszy sposób wznoszenia budynków, ale wiąże się z wyższymi kosztami, wynikającymi m.in. z użycia ciężkiego sprzętu do montażu konstrukcji, ale także odległości od w...
Pozostało 88% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Donata Kosicka
Autor Artykułu:Donata Kosicka
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
06. grudzień 2023 11:29