Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Testy>

Wygodny śrubokręt z napędem elektrycznym

Wielu z nas wie, jakie uciążliwe i monotonne jest całodniowe przykręcanie i odkręcanie wkrętów. Naprzeciw temu wyszedł niemiecki producent narzędzi ręcznych Wiha. Wkrętak, który dostarczono do redakcji, o nazwie speedE ma elektryczny napęd, który podczas przekręcenia przycisku na rękojeści w prawo bądź w lewo obracał bitem w zadaną stronę.

Jan Beba24 grudnia 2019, 08:26

Wkrętak, który dostarczono do redakcji, o nazwie speedE ma elektryczny napęd, który podczas przekręcenia przycisku na rękojeści w prawo bądź w lewo obracał bitem w zadaną stronę. Dodatkowo funkcja ochrony materiału wyłącza elektryczny napęd przy sile 0,4 Nm, a dalej możemy ręcznie dokręcić wkręt z odpowiednią siłą.

W zestawie był również adapter dynamometryczny, który pozwala dokręcać ręcznie z siłą 2,8 Nm, a po jej przekroczeniu zadziała sprzęgło. Pozwala to na dokręcanie wielokrotnie z tą samą siłą. Dodatkowo można dokupić adaptery o innych wartościach siły granicznej.

Na uwagę zasługuje lampka LED, która oświetla wkręcany element i świeci jeszcze chwilę po ukończeniu pracy. Wkrętak jest izolowany do 1000 V. Pracowaliśmy nim w różnych sytuacjach w zagrodzie oraz domu. Świetnie radził sobie podczas prac z elektryką, skręcania szafek i plastikowych obudów. Praca była wygodna, rękojeść dobrze się trzymało w dłoniach o różnej wielkości.

Narzędzie ma bardzo dobrą jakość. W zestawie było 8 magnetycznych bitów typu slim w praktycznym opakowaniu, ładowarka do akumulatorów oraz dwa akumulatory o pojemności 1500 mAh. Producent twierdzi, że wystarczą na 800 operacji wkręcania i wykręcania. Wymiana baterii nie sprawia problemu.

Cały zestaw jest przechowywany w wygodnej walizce. Wkrętak nie jest pozbawiony wad, w bardzo wąskich przestrzeniach, gdzie raptem wystaje koniec rękojeści śrubokręta nie zawsze mogliśmy skorzystać z napędu, ponieważ trudno było dosięgnąć do włącznika. Największą z nich jest cena, kwota ponad 1000 zł przyprawia o zawrót głowy.

Wrażenia z pracy

  • Wygodna praca podczas przykręcania/odkręcania wielu wkrętów.
  • Możliwość dokupienia kolejnych adapterów, które pozwalają na dokręcanie wkrętów z różną siłą.
  • Kompletny zestaw przechowywany jest w wygodnej walizce.
  • Dobrej jakości bity, które precyzyjnie przylegają do wkrętów, co zapewnia pracę bez przestojów.
  • Urządzenie jest izolowane, co pozwala na bezpieczną pracę z prądem.

ZOBACZ FILM Z TESTU!

Paweł Pszonka1 z 3
Wkrętak, który dostarczono do redakcji, o nazwie speedE ma elektryczny napęd

Wkrętak, który dostarczono do redakcji, o nazwie speedE ma elektryczny napęd

2 z 3
Wkrętak zapewnia wygodną pracę podczas przykręcania/odkręcania wielu wkrętów.

Wkrętak zapewnia wygodną pracę podczas przykręcania/odkręcania wielu wkrętów.

3 z 3
W zestawie było 8 magnetycznych bitów typu slim w praktycznym opakowaniu

W zestawie było 8 magnetycznych bitów typu slim w praktycznym opakowaniu

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)