Wystawa w Sielinku

Wystawa w Sielinku

Za nami najważniejsza ocena krów mlecznych w Wielkopolsce. Kto zdobył najważniejsze laury?

r e k l a m a

Tegoroczną Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych, która odbyła się w Sielinku już po raz 23., zdominowały duże ośrodki hodowli zarodowych i to między ich zwierzęta zostały rozdane najważniejsze laury imprezy.

W sumie komisja sędziowska pod przewodnictwem Mieczysława Kopiczko z PFHBiPM oceniła 66 zwierząt, w tym 36 jałówek i 30 krów. Przywiozło je do Sielinka łącznie 13 hodowców, w tym zaledwie dwóch indywidualnych. Mowa o Wiesławie Konarczaku z miejscowości Kaczagórka oraz Arturze Klupsiu z Pępowa, którzy pomimo zaciętej rywalizacji ze strony znacznie większych stad, przyjechali i doskonale zaprezentowali swoje zwierzęta, w tym dwie przedstawicielki tego ostatniego zdobyły nawet tytuły Wiceczempiona.

Najważniejsze nagrody czyli tytuły Czempiona i Superczempiona w łącznie 11 różnych kategoriach (6 grup jałówek i 5 grup krów), powędrowały do pięciu spółek:

  • PR-H Gałopol:  pierwiastka Maggie 1 oraz jałówki GG JBR.Regenia i G/P GRT Dunia 11; 
  • HZZ Żołędnica: pierwiastka Willy, krowa w II laktacji Łupka, krowa w III laktacji Uta i jałówka Gretje;
  • SK Iwno: krowa rasy jersey o imieniu Jasność 98;
  • GRH Żydowo: jałówki Mocna i Bama;
  • OHZ Garzyn: jałówka Hania.

Kulminacyjnym momentem wystawy był tradycyjnie wybór superczemionów. Tym razem przy udziale braw, sędzia główny klepnął w zad Hani (laureatkę najstarszej grupy jałowic) oraz krowy Uta. Tym sposobem największy hodowlany zaszczyt powędrował odpowiednio do OHZ Garzyn i HZZ Żołędnica.

mj
Fot. Jajor

 

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii