Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Prawo>Porady prawne>

Problemy z ustną dzierżawą

Pytanie: Na podstawie ustnej umowy dzierżawy użytkuję działkę rolną. Chce ją kupić sąsiad i już wkrótce ma nastąpić podpisanie umowy sprzedaży, bowiem sąsiad nie chce uznać tej dzierżawy. Ponieśliśmy już nakłady na zasiewy. Jak temu zaradzić?

Andrzej Sawa19 lutego 2017, 19:00

Odpowiedź: Ustna umowa dzierżawy wiąże strony, podobnie jak umowa zawarta w formie pisemnej. Problem polega tylko na wykazaniu, że umowa została zawarta i jaka jest jej treść. To na dzierżawcy spoczywa obowiązek udowodnienia nowemu właścicielowi, że taka umowa została zawarta. Winien zatem przedstawić dowody zapłaty czynszu dzierżawnego, dokonanych nakładów na grunt, świadków na to, że użytkuje nieruchomość itp. Wszystkie dowody warto gromadzić jak najszybciej, nie czekając na ewentualną sprawę sądowa.

Aby przeczytać cały artykuł musisz być prenumeratorem "top agrar Polska" zalogowanym na portalu www.topagrar.pl


Pozostało 74 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Aby czytać wszystkie artykuły ze strefy Premium dołącz do grona subskrybentów już teraz! Skorzystaj ze specjalnej oferty – teraz tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu do top agrar Premium.

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Picture of the author
Autor Artykułu:Andrzej Sawa
Pozostałe artykuły tego autora

Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ