Agro-Masz Tour 2017 – pokazy nowych maszyn

Agro-Masz Tour 2017 – pokazy nowych maszyn

Agro-Masz rusza w Polskę z pokazami. Na 12 pokazach zorganizowanych w różnych rejonach Polski będzie można zobaczyć w pracy najnowsze maszyny Agro-Masz do uprawy uproszczonej, w tym siewnik do uprawy pasowej Salvis Z 3800.

r e k l a m a

Ideą pokazów organizowanych przez Agro-Masz prezentacja nowych maszyn i nowych technologii uprawy. Na polach w różnych rejonach Polski pracować będą zawsze 4 maszyny, w dwóch różnych konfiguracjach. Pola na których odbędą się pokazy będą na bieżąco monitorowane prze specjalistów Agro-Masz aż do zakończenia wegetacji. W pokazach wysiewany będzie rzepak ozimy w dwóch technologiach.

Pierwszy wariant to typowy siew pasowy
. Na ściernisku po zbożu jako pierwsza pracować będzie brona mulczowa BM75. Jej zadaniem jest przede wszystkim równomierne rozłożenie rozdrobnionej przez kombajn słomy. Jako druga na tym polu pracować będzie maszyna Salvis Z 3800, czyli siewnik do siewu pasowego. 

Drugi wariant uprawy uproszczonej
na pokazach Agro-Masz: na ściernisku jako pierwszy pracuje pług dłutowy PD30. Na uprawionym polu rzepak będzie wysiewany siewnikiem Salvis T 3800 z talerzową sekcją uprawiającą. Ciekawe jest to, że obie technologie uprawy odbędą się na jednym polu, tuż obok siebie, więc będzie je można porównywać.

Jak pisałem na wstępie, plantacje rzepaku będą doglądane przez cały okres wegetacji. Podsumowanie pokazów Agro-Masz odbędzie się w przyszłym roku po zbiorach. 
Maszyny Agro-Masz mają pracować na 12 pokazach. Pierwsze z nich miały się już odbyć, ale ze względu na niesprzyjającą aurę zostały przesunięte na inny termin. Terminy pokazów i ich lokalizacje zamieszczone są na stronie producenta www.agro-masz.eu
dk
Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii