Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>

Maszyna do zadań specjalnych - Kuhn TDP 1000 do intensywnego rozdrabniania dużych ilości gałęzi

Obrazek

Firma Kuhn uzupełniła swoją ofertę o nową serię rozdrabniaczy TDP 1000 z przeznaczeniem do pielęgnacji sadów. Celem producenta było stworzenie maszyny, która nie miałaby problemu z rozdrobieniem dużej ilości gałęzi, których średnica wynosi nawet 12 cm.

Jan Józefowicz14 maja 2023, 08:00
Modele serii TDP 1000 przeznaczone są do intensywnego rozdrabniania dużych ilości gałęzi. Seria obejmuje 4 modele o szerokości roboczej od 1,60 do 2,25 m. Celem producenta było stworzenie maszyny, która bez trudu upora się z rozdrabnianiem gałęzi w dużych ilościach i o średnicy nawet do 12 cm.
Poza tym może pracować w trawie i rozdrabniać krzewy. Zdaniem producenta - tak pokaźna zdolność rozdrabniania pozwala na bezproblemową pracę w sadach, plantacjach borówek i innych krzewów. Wytrzymałość zapewnia dwupłaszczowa obudowa o przekroju prostokątnym wykonana z wysokowytrzymałej stali.

Solidny rotor

Rotor XP TDP serii 1000 ma dużą średnicę, 510 mm, a karbowane noże mogą pracować dwustronnie i obracać się o 360 stopni, co zapobiega ich uszkodzeniu przy uderzeniu. W połączeniu z dwoma przeciwostrzami uzyskuje się dobrą jakość rozdrabniania i szybki oraz pełny rozkład nawet najbardziej zdrewniałych gałęzi.

Unikalny napęd

Rozdrabniacz TDP serii 1000 wyposażony jest w pięciorzędowy pas Agripower. Centralna przekładnia wyposażona jest w podwójne, wolne koło umożliwiające sprzęganie maszyny z przodu lub z tyłu ciągnika z napędem wstecznym. Zapewnia ona lepsze przeniesienie mocy, co pozwala na zaczepienie do ciągników o mocy do 150 KM. Kuhn zapewnia, że niezawodność i minimalne wymagania dotyczące obsługi z pewnością pozwolą sadownikom zaoszczędzić czas i pieniądze.
opr. Jan Józefowicz
źródło: Kuhn


Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Józefowicz
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)