StoryEditor

Maszyna do zadań specjalnych - Kuhn TDP 1000 do intensywnego rozdrabniania dużych ilości gałęzi

Firma Kuhn uzupełniła swoją ofertę o nową serię rozdrabniaczy TDP 1000 z przeznaczeniem do pielęgnacji sadów. Celem producenta było stworzenie maszyny, która nie miałaby problemu z rozdrobieniem dużej ilości gałęzi, których średnica wynosi nawet 12 cm.
10.05.2023., 12:05h
Modele serii TDP 1000 przeznaczone są do intensywnego rozdrabniania dużych ilości gałęzi. Seria obejmuje 4 modele o szerokości roboczej od 1,60 do 2,25 m. Celem producenta było stworzenie maszyny, która bez trudu upora się z rozdrabnianiem gałęzi w dużych ilościach i o średnicy nawet do 12 cm.
Poza tym może pracować w trawie i rozdrabniać krzewy. Zdaniem producenta - tak pokaźna zdolność rozdrabniania pozwala na bezproblemową pracę w sadach, plantacjach borówek i innych krzewów. Wytrzymałość zapewnia dwupłaszczowa obudowa o przekroju prostokątnym wykonana z wysokowytrzymałej stali.

Solidny rotor

Rotor XP TDP serii 1000 ma dużą średnicę, 510 mm, a karbowane noże mogą pracować dwustronnie i obracać się o 360 stopni, co zapobiega ich uszkodzeniu przy uderzeniu. W połączeniu z dwoma przeciwostrzami uzyskuje się dobrą jakość rozdrabniania i szybki oraz pełny rozkład nawet najbardziej zdrewniałych gałęzi.

Unikalny napęd

Rozdrabniacz TDP serii 1000 wyposażony jest w pięciorzędowy pas Agripower. Centralna przekładnia wyposażona jest w podwójne, wolne koło umożliwiające sprzęganie maszyny z przodu lub z tyłu ciągnika z napędem wstecznym. Zapewnia ona lepsze przeniesienie mocy, co pozwala na zaczepienie do ciągników o mocy do 150 KM. Kuhn zapewnia, że niezawodność i minimalne wymagania dotyczące obsługi z pewnością pozwolą sadownikom zaoszczędzić czas i pieniądze.
opr. Jan Józefowicz
źródło: Kuhn
Jan Józefowicz
Autor Artykułu:Jan Józefowicz Ekspert z zakresu maszyn rolniczych, wieloletni redaktor czasopism dla rolników, w tym top agrar Polska i Profi Profesjonalna Technika Rolnicza
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
19. kwiecień 2024 02:27