Nowa lakiernia proszkowa Fendt

Nowa lakiernia proszkowa Fendt

Na końcu minionego roku w jednej z fabryk Fendt położonej w miejscowości Asbach-Bäumenheim uruchomiono nową lakiernię proszkową. Dzięki instalacji możliwe jest wytwarzanie podzespołów do produkcji maszyn o wysokiej jakości.

r e k l a m a

Fendt informuje, że nowo otwarta lakiernia proszkowa w Asbach-Bäumenheim kosztowała 5,7 mln euro. Nowa inwestycja będzie wykorzystywana do lakierowania podzespołów kabin. W Asbach-Bäumenheim produkowane są kabiny do wszystkich ciągników Fendt, a także do nowego dużego kombajnu IDEAL i samojezdnych opryskiwaczy Rogator 600.

Lakiernia składa się z dwóch w pełni automatycznych linii lakierniczych. Dzięki temu wszystkie części wykorzystywane do produkcji kabin pokrywane są żółtym proszkiem, który stanowi warstwę podkładową zabezpieczającą przed korozją. Następnie wszystkie elementy trafiają do pieca, gdzie panuje temperatura 200 st. C. W tym procesie warstwa lakieru podkładowego zostaje utwardzona. Nowa lakiernia Fendt to inwestycja przyjazna środowisku. Ponad 99% farby tzn. proszku, który nie trafił na metalowe części kabin jest odsysany i ponownie wykorzystywany w procesie lakierowania. Następnie na elementy kabin nanoszony jest końcowy lakier. Fendt dodaje też, że nowa lakiernia umożliwia malowanie każdego dnia ponad 15 tys. części, które wykorzystywane są do produkcji kabin.

Z danych firmy Fendt wynika, że w minionym roku rynek ożywił się i produkcja ciągników, po gorszych latach, wzrosła do 15 tys. ciągników. Plany Fendt zakładają, aby w roku 2020 fabrykę w Marktoberdorf opuściło 20 tys. nowych ciągników.    dk

Fot. firmowe


Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii