Traktory w stadninie

Traktory w stadninie

Do Zespołu Szkół w Bielicach k. Mogilna zaprosiliśmy rolników i uczniów na prezentację 5 ciągników. Były to modele Case IH, Claas, Deutz-Fahr, John Deere i New Holland.

r e k l a m a

Plany były wspaniałe, ale deszczowa aura pokrzyżowała nam szyki. Musieliśmy się schować pod dach. Nie było z tym problemu, bo w Bielicach jest obszerna hala do ujeżdżania koni. Tam wstawiliśmy metalowe rumaki o mocy do 100 KM.

Zanim doszło do prezentacji traktorów poszczególnych marek goście mogli wysłuchać prezentacji dr Mirosława Czechlowskiego z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. To wieloletni współpracownik redakcji "top agrar Polska".

Jednym z poruszanych zagadnień były wskazówki na temat użytkowania nowoczesnych ciągniki, aby nie dochodziło do niepotrzebnych przepałów paliwa. Tu niezbędne były informacje o tym, jak czytać charakterystyki traktorów, co to jest jednostkowe zużycie paliwa, jak korzystać z pedału gazu itp.

W drugiej części spotkania poszczególne firmy wskazywały na wyposażenie ciągników: Case IH, Claas, Deutz-Fahr, John Deere i New Holland. Co występuje w standardowym wyposażeniu prezentowanych modeli i co warto dokupić zależnie od profilu gospodarstwa. Handlowcy wskazywali ile kosztują poszczególne modele i jakie są warunki finansowania ich zakupu.

Na zakończenie Zespół Szkół w Bielicach i Fundacja Powiatu Mogileńskiego ugościły wszystkich wspaniałą grochówką. Kto nie był niech żałuje. Spotkanie było wspaniałe, a grochówka rewelacyjna. Nie ma się czemu dziwić, bo w Bielicach kształcą się przyszli kucharze.
oprac. jj

Fot. Józefowicz
Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii