Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Atak wilków na Podkarpaciu. Mężczyźni bronili się piłami spalinowymi

Obrazek

W poniedziałek rano w lesie między Brzozowem a Zmiennicą wilki zaatakowały pracujących tam pilarzy. W obawie o swoje życie, mężczyźni przez kilkanaście minut bronili się przed agresywnymi zwierzętami piłami spalinowymi. Jak to się skończyło?

Dominika Mulak3 marca 2021, 12:19

Tych dwóch mężczyzn wychodząc rano do pracy, nigdy nie przypuszczałoby z jakim horrorem przyjdzie im się zmierzyć. Całe zdarzenie miało miejsce 1 marca, około godz. 9, na terenie Nadleśnictwa Brzozów.

– Pracowaliśmy z kolegą w głębi lasu, pomiędzy Brzozowem, a Zmiennicą. Gdy byłem oddalony od kolegi o około 50 metrów zauważyłem, że zbliżają się do niego trzy wilki – opowiada jeden z pilarzy. Jak wynika z relacji, kiedy wilki znalazły się w odległości 2-3 metrów od kolegi, ten ruszył mu z pomocą. Razem przez kilkanaście minut bronili się przed agresywną zwierzyną piłami spalinowymi.

– Widać było, że warczą na nas, pokazują kły - to nie było normalne i czuliśmy się w niebezpieczeństwie. Walczyliśmy z nimi około 15-20 minut. Pracuję w lesie od 12 lat i nieraz widziałem wilki, ale nigdy nie zbliżały się do mnie i nigdy nie atakowały. To dla mnie szok, na szczęście dopiero jak stanowczo ruszyliśmy na nie z pracującymi piłami, dopiero odpuściły i odbiegły – przedstawia przebieg zdarzeń jeden z poszkodowanych. Na szczęście obaj mężczyźni wyszli cało z tej przysparzającej o dreszcz sytuacji.


W okolicach grasuje wataha…

Marcin Bobola z Prokuratury Rejonowej w Brzozowie poinformował, że przed tym zajściem otrzymał wiele sygnałów świadczących o tym, że w okolicy grasuje wataha wilków, która co więcej, nie boi się ludzi.

– Jest wiele informacji o tym, że wilki w okolicach Brzozowa zagryzają zwierzęta domowe, szczególnie psy. Sytuacja wygląda na dość dramatyczną i wymaga szybkiej reakcji - wyjaśnia prokurator Marcin Bobola.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie zaalarmowała lokalny samorząd żeby ostrzegł mieszkańców przed możliwym niebezpieczeństwem.

Według rzecznika prasowego RDLP w Krośnie, co prawda pojawiają się sygnały, że na terenie Nadleśnictwa Brzozów widziane były wilki, jednak do ostatniego ataku wilka na człowieka doszło kilkanaście lat temu w okolicach Stuposian. Wówczas zwierzęta były chore na wściekliznę.

Aktualnie sprawą ma zająć się miejscowa policja.

Źródło: krosno112.plPicture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)