Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Cyklop zmiażdżył rolnika - seria nieszczęśliwych wypadków

Obrazek

Do tragicznego wypadku doszło we wsi Jelna, w gminie Gródek nad Dunajcem w woj. małopolskim. Maszyna rolnicza przygniotła mężczyznę... 

Dorota Kolasińska21 marca 2022, 13:57

 78-latek manewrował przy ładowaczu (cyklopie) - maszynie rolniczej służącej do rozładunku i załadunku ciężkich towarów. W pewnym momencie maszyna została przeciążona, straciła równowagę i runęła na mężczyznę. 

Wezwanie otrzymali strażacy z PSP w Nowym Sączu, zaalarmowali strażaków z OSP w Jelnej i OSP Gródek nad Dunajcem. Na miejscu pojawiła się również policja i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Mężczyzna z licznymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Przyczyny wypadku będą ustalać policjanci. To niestety nie pierwszy tego typu wypadek w gospodarstwie w tym roku. Dosłownie kilka dni temu - w miniony wtorek życie straciło dwóch mężczyzn podczas pracy z ciężkim sprzętem. Jeden z nich został przygnieciony rozsiewaczem, drugi wypadł z przewracającego się ciągnika z przyczepą, który go przygniótł. Obaj zmarli na miejscu. 

Wraz z rozpoczęciem intensywnych, wiosennych prac polowych nasilają się także tragiczne wypadki. Pamiętajmy, że pośpiech, nigdy nie jest dobrym doradcą. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności przy pracach w gospodarstwie. Mała pomyłka, może skończyć się tragicznie... 

oprac. dkol na podst. gazetakrakowska.pl/OSP Gródek nad Dunajcem
Fot. Gródek nad DunajcemPicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)