Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Makabryczny wtorek – zginęło dwóch rolników

Obrazek

Wczorajszego dnia doszło do dwóch tragicznych wypadków, zginęło dwóch mężczyzn przygniecionych przez maszyny rolnicze. Gdzie doszło do wypadku?

Dorota Kolasińska16 marca 2022, 12:22

Jak podaje Ratownictwo Opolskie 15 marca około 12 30 doszło do tragicznego wypadku. W Bąkowie w gminie Grodków w powiecie Brzeskim w woj. opolskim mężczyznę przygniotła maszyna rolnicza. Do tragicznego zdarzenia przyjechały 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Grodków oraz jeden zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bąkowie. Wezwano również śmigłowiec LPR. Obrażenia ciała były bardzo poważne, nie można było pomóc rolnikowi, zginął na miejscu.

– Mężczyzna został przygnieciony do ściany rozsiewaczem. Po dokonaniu oceny i skali obrażeń odstąpiono od dalszych czynności oraz wezwano policję – informuje st. kpt. Jacek Nowakowski, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu. Przyczyny wypadku ustala policja.

Przygnieciony ciągnikiem 36-latek

Wtorek był niespokojny także na Kaszubach. Wczorajszego wieczoru doszło do wypadku w miejscowości Widna Góra w gminie Sulęczyn w woj. pomorskim w powiecie kartuskim.

Kierowca ciągnika marki Ursus jechał drogą gruntową z górki. Według wstępnych ustaleń Policji 36-latek nie zapanował nad pojazdem wyposażonym w przyczepę rolniczą i przewrócił się na bok. Podczas upadku z ciągnika wypadł mężczyzna, którego przygniotła maszyna. Podobnie, jak w poprzednim przypadku mimo  podjętej reanimacji mężczyzna zmarł. Funkcjonariusze zbierają dokumentację, w celu wyjaśnienia, jak doszło do tragedii.

 

 

Oprac. dkol na podst. kartuzy.info/ratownictwo.opole.pl/

Fot. PixabayPicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)