Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Fendtem wjechał w słup energetyczny pod Bydgoszczą!

Obrazek

 

W miejscowości Włóka w woj. kujawsko-pomorskim, uprawiający pole rolnik, wjechał w potężny słup energetyczny, który przewrócił się pod naporem ciągnika. Jak to się stało, że gospodarz, znający swoje pole, wjechał w tak duży słup w dzień?

Justyna Czupryniak11 sierpnia 2022, 12:44

Włóka k. Bydgoszczy. Rolnik zrównał z ziemią słup energetyczny

Pośpiech to stały towarzysz każdego gospodarza, ale czy również w przypadku rolnika spod Bydgoszczy był przyczyną wypadku? Słupy, które stoją na polach, dostarczają energię do wielu gospodarstw, dlatego ich obecność nie dziwi nikogo, jednak sprawia, że prace polowe często są opóźniane, a ziemia przy słupie pozostaje nieuprawiona.

Wypadek z udziałem ciągnika rolniczego marki Fendt miał miejsce 7 sierpnia 2022 r. w miejscowości Włóka w woj. kujawsko-pomorskim. O godzinie 6.39 do straży pożarnych wpłynęło zgłoszenie o przewróconym słupie energetycznym na jednym z pól we wspomnianej wiosce. Po przybyciu na miejsce strażacy zabezpieczyli teren wypadku i sprawdzali napięcie na słupie oraz w najbliższej okolicy za pomocą detektora.

Rolnik wjechał w słup energetyczny - jak to się stało?

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że uprawiający z samego rana pole rolnik, po prostu zasnął za kierownicą. Szczęśliwie, mężczyzna wyszedł z wypadku bez szwanku, jednak jego przemęczenie przyczyniło się do odcięcia prądu w pobliskich gospodarstwach.

Apel o ostrożność skierowany do rolników

Nie tylko tegoroczne żniwa, ale wszystkie miesiące letnie, obfitują w wypadki z udziałem rolników. Najczęściej to właśnie wspomniany pośpiech jest przyczyną wielu tragedii. Przemęczenie dające się we znaki, pracującym w pocie czoła rolnikom, również nie ułatwia prac. Dlatego służby apelują o jeszcze większą rozwagę przy wykonywaniu prac polowych i przy naprawie oraz oczyszczaniu maszyn rolniczych.

16-latek wjechał w słup energetyczny na polu w Nadrenii Północnej-Westfalii

Sytuacja, w której znalazł się rolnik z Włóki to nie pierwsza historia, w której słup energetyczny zostaje przewrócony przez ciągnik. W ostatnim czasie pisaliśmy o dwóch podobnych zdarzeniach.

Do pierwszego z nich doszło w woj. kujawsko-pomorskim, gdzie rolnik, pracujący ciągnikiem z podpiętym agregatem zaczepił o słup energetyczny linii średniego napięcia.

Natomiast w Weilerswist-Kleinvernich wiosce położonej w Nadrenii Północnej-Westfalii 16-latek odciął prąd w kilku powiatach, ponieważ wypadek doprowadził do awarii elektrycznej w 65 tys. gospodarstw.

W obu przypadkach rolnicy nie odnieśli większych obrażeń.

oprac. Justyna Czupryniak
Fot. OSP DobrczPicture of the author
Autor Artykułu:Justyna Czupryniak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)