StoryEditor

Jechał ciągnikiem Ursus na haju, z tablicami od trabanta

Wyjątkowym brakiem odpowiedzialności wykazał się młody mężczyzna. Bez prawa jazdy, za to po wypaleniu marihuany jeździł nieubezpieczonym ciągnikiem marki Ursus C-360, do którego zamontowano tablice rejestracyjne z osobowego trabanta.
29.04.2020., 09:04h
Do zdarzenia doszło kilka dni temu w jednej z podwrocławskich wsi na terenie gminy Długołęka. Policjanci zauważyli ciągnik rolniczy Ursus z beczką asenizacyjną, którego kierowca jechał całą szerokością drogi.

- Gdy kierowca ciągnika otworzył drzwi mundurowi zauważyli, że mężczyzna ma mocno czerwone oczy i zapytali o jego stan zdrowia. 23-latek oświadczył, że czuje się dobrze, więc policjanci poddali kontroli stan jego trzeźwości. Okazało się, że kierowca jest trzeźwy, ale palił wcześniej marihuanę - wyjaśnia asp. szt. Łukasz Dutkowiak, rzecznik wrocławskiej policji.Ale na tym się nie skończyło. Funkcjonariusze odkryli, że Ursus C-360 ma zamontowane tablice rejestracyjne z osobowego trabanta, nie jest ubezpieczony, zarejestrowany, ani w ogóle dopuszczony do ruchu. 

Mało tego! 23-latek nie miał prawa jazdy, a w jego domu funkcjonariusze znaleźli jeszcze kilka porcji narkotyków.

Za te wybryki grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

oprac. ksz na podst. KPP Wrocław, zdjęcia: KPP Wrocław
Kamila Szałaj
Autor Artykułu:Kamila Szałaj Redaktorka portalu tygodnik-rolniczy.pl i Tygodnika Poradnika Rolniczego. Kamila Szałaj jest ekspertką z zakresu polityki rolnej w Polsce oraz rynków rolnych. Specjalizuje się także w kwestii dopłat bezpośrednich i dotacji dla rolnictwa. Podejmuje też tematy dotyczące bezpieczeństwa w rolnictwie oraz interwencji w obronie rolników. Zdobyła 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie KRUS „W rolnictwie można pracować bezpieczniej”. W 2018 roku odznaczona przez ministra rolnictwa medalem Zasłużony dla Rolnictwa.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. czerwiec 2024 18:12