Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Korytarz życia – już nie tylko uprzejmość, ale niedługo obowiązek kierowcy

17.11.2018

Drukuj

Korytarz życia – już nie tylko uprzejmość, ale niedługo obowiązek kierowcy

Artykuł dostępny

Korytarz życia, zwany także korytarzem ratunkowym, w końcu zostanie usankcjonowany prawnie. Przepisy regulujące tę sprawę znajdą się w nowej wersji kodeksu drogowego. Krajowa Rada Bezpieczeństwa Drogowego planuje wprowadzić przepisy najpóźniej do końca 2019 roku. Wszystko wskazuje jednak na to, że może się to stać dużo wcześniej.  
  
O tym, że w walce o ludzkie życie liczy się każda minuta, nie trzeba przekonywać nikogo. Problem w tym, że bardzo często kierowcy stojący w korku po wypadku drogowym, nie wiedzą jak się zachować, co znacznie utrudnia dojazd do miejsca zdarzenia służbom ratunkowym. 
  
Nie zastosowanie się do zasad korytarza życia ma być karane. Na tę chwilę nie wiadomo jeszcze jak. Według jednej z propozycji ma to być mandat karny w kwocie od 300 do 500 złotych. Według drugiej, zachowanie takie ma być nawet przestępstwem.    
Kara ma motywować do myślenia o innych, którzy znaleźli się w centrum wypadku, zostali poszkodowani, żeby karetka mogła szybciej dostać się w miejsce wypadku. To bardzo ważne, bo nawet kilka sekund w korku i może być za późno. 

r e k l a m aOprac. dkol na podst osp.pl 
Fot.

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek zbóż: stawki na krajowym rynku w dół

Czytaj

Tagi:

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii