Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Krowa w zbiorniku z gnojowicą – brawurowa akcja strażaków

Obrazek
Strażacy w miejscowości Niecew w gminie Korzenna w woj. małopolskim brali udział w nietypowej akcji. W kilkunastu próbowali wydobyć krowę ze zbiornika na gnojowicę. 
Dorota Kolasińska1 sierpnia 2020, 08:03


Zazwyczaj strażacy ratują ludzkie życie, narażając nierzadko swoje, stoją na straży bezpieczeństwa i są zawsze blisko w gotowości. Zdarzają się akcje nietypowe – ratowanie kotków na drzewach, bocianów zaplątanych w przewody elektryczne czy wyciąganie saren z grzęzawisk. To ludzie do zadań specjalnych. Tym razem pomocy potrzebowała krowa, biedaczka wpadła do zbiornika z gnojowicą w gospodarstwie w Niecwi. 
Jak donosi sądeczanin.info nie do końca wiadomo jak zwierzę się tam znalazło. Do akcji ruszyli strażacy z dwóch jednostek OSP z Korzennej, a z Nowego Sącza z kolei przyjechał z odsieczą specjalistyczny wóz z podnośnikiem.
- To był zbiornik głęboki na półtora metra – relacjonuje oficer dyżurny sądeckiej komendy. Zwierzę nie było w stanie samo wyjść. Krowę udało się wyciągnąć za pomocą pasów podwieszonych na ramieniu hydraulicznym.
Na szczęście akcja zakończyła się happy endem. Wezwany na miejsce weterynarz orzekł, że zwierzę z wypadku wyszło bez szwanku. 
oprac. dkol na podst. 
fot. sadeczanin.info


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)