Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.plZaloguj
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Lubelskie: Krowy dały nogę, właściciel wezwał straż pożarną

Nietypowe zgłoszenie otrzymali strażacy z Janowa Podlaskiego. Z jednego z gospodarstw w tamtym regionie uciekło 17 sztuk bydła. Właściciel początkowo próbował sam odnaleźć zwierzęta, ale gdy nie dał rady, zadzwonił po straż pożarną. Uciekinierów szukało ponad 50 strażaków!

Kamila Szałaj23 lutego 2021, 14:14
17 lutego do straży pożarnej w Janowie Lubelskim wpłynęło zgłoszenie dotyczące zaginięcia 17 sztuk bydła hodowlanego. Okazało się, że zwierzęta dzień wcześniej uciekły z gospodarstwa do pobliskiego lasu. Były trzymane na wolnym wybiegu, a teren pastwiska był ogrodzony drewnianym płotem. 

Obława na rogatych uciekinierów

Jak wyjaśnia straż pożarna, właściciel początkowo próbował sam odnaleźć zwierzęta, jednak bezskutecznie. Dlatego do akcji przystąpili strażacy. Rozstawili patrole dwuosobowe na krańcach lasu w celu lokalizacji stada. Znaleźli 11 sztuk bydła, które tyralierą zagonili do gospodarstwa. Pozostałą szóstkę też udało się zlokalizować, ale niestety - wypłoszone zwierzęta uciekały przed ratownikami i nie było możliwości ich załapania. Gospodarz rozstawił więc paśniki w pobliżu gospodarstwa i czeka, aż zwierzęta wrócą. 


W akcji wzięło udział 53 strażaków. 


ksz, oprac. na podst. i fot. PSP Janów Lubelski

Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy