Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Nie żyje 83 latek, został przygnieciony przez ciągnik

Obrazek

Prace polowe w pełni. Policja apeluje o zachowanie bezpieczeństwa i zdrowego rozsądku. 

Dorota Kolasińska15 lipca 2018, 11:28
W związku z trwającym sezonem prac polowych, policja apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku i szczególnej ostrożności. Chwila nieuwagi wystarczy by doszło do tragedii. Za przykład Policja podaje wypadek w Walewicach w gminie Zelów.


83-latek, został przygnieciony przez ciągnik rolniczy do drewnianej belki, zmarł na miejscu.
Zwłoki mieszkańca gminy Zelów znalazł sąsiad, który 4 lipca 2018 roku około godz. 15.00 przyszedł do niego na posesję. W trakcie obchodu gospodarstwa, w stodole, zauważył przygniecionego do drewnianego słupa 83-latka, który nie dawał żadnych oznak życia. O zdarzeniu natychmiast powiadomił policję i pogotowie.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, odpalony, nie zabezpieczony hamulcem ciągnik, najprawdopodobniej stoczył się w momencie, kiedy mężczyzna przechodził, przygniatając go kołem do drewnianej belki. 
Policja apeluje o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Obsługa maszyn, a także obecność dzieci w ich pobliżu może być niebezpieczna. Policjanci apelują do kierowców maszyn rolniczych o zwiększoną ostrożność, a do rodziców o zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci. Bądźmy przezorni i przewidujący, aby nie dochodziło do tego typu wypadków.
źródło: policja.pl (KWP w Łodzi / kp)Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)