Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Nocny pożar gospodarstwa w Strzelcach Opolskich - straty liczone w setkach tysięcy złotych

Obrazek

Na Opolszczyźnie kilkanaście zastępów straży pożarnej przez wiele godzin walczyło z pożarem jednego z gospodarstw rolnych. Straty są ogromne - liczone w setkach tysięcy złotych.

Dominika Mulak24 września 2020, 17:52

We wtorek funkcjonariusze straży pożarnej otrzymali zgłoszenie o pożarze jednego z gospodarstw w Strzelcach Opolskich. Ogień zajął budynek, w którym znajdowała się trzoda chlewna.

- Silne zadymienie, zagrożenie dla inwentarza i dla sąsiednich budynków było dla nas zdecydowanie utrudnieniem - mówił dla TVP3 Opole bryg. Piotr Zdziechowski z PSP w Strzelcach Opolskich.

Pożar zauważył najmłodszy członek rodziny. Poinformował on o tym fakcie rodziców i dziadków. Ci natomiast po zaalarmowaniu mundurowych zajęli się ewakuacją zwierząt.

Na miejscu z żywiołem przez 7 godzin walczyło czternaście zastępów straży pożarnej. Straty jakie ponieśli gospodarze liczone są nie w dziesiątkach, a setkach tysięcy złotych. Prawdopodobnie przyczyną tragedii był samozapłon siana bądź zwarcie instalacji elektrycznej.


Możesz pomóc!

Dramat rodziny poruszył sąsiadów oraz mieszkańców miejscowości. Zorganizowali oni zbiórkę pieniędzy dla pogorzelców.

- W pierwsze pięć minut zebraliśmy 1000 złotych, teraz jest już ponad 5 tys. zł. Ludzie widzą co się stało i chcą pomagać - mówił organizator zbiórki.

Ponadto nie czekając z założonymi rękami od bladego świtu sąsiedzi wspólnymi siłami pomagają w sprzątaniu gospodarstwa.

LINK DO ZRZUTKI!

Źródło: TVP3 OpolePicture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)