Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Spłonęło 25 ha zboża pod Lubinem!

Obrazek

Pod Lubinem na jednym z pól płonęło 25 hektarów zboża. Co prawda ogień już jest opanowany, ale straty są niewyobrażalne. Strażacy gasili pożar z ziemi i powietrza.

Dorota Kolasińska13 lipca 2022, 16:14

W województwie dolnośląskim dzisiaj (13 lipca br.) z pożarem zboża walczyło 15 zastępów straży pożarnej. Ogień rozprzestrzeniał się błyskawicznie zajmują kolejne hektary zboża. Dużym utrudnieniem akcji gaśniczej był wiatr, który rozdmuchiwał płomienie i rozżarzał pogorzelisko. Straż pożarna zadecydowała aby do akcji gaśniczej wykorzystać samoloty gaśnicze Dromader, które zrzucały wodę na płonące połacie terenu. Z kilku kilometrów było widać kłębiące się chmury dymu. Do pożaru hektarów zboża doszło w okolicach zjazdu z drogi ekspresowej S3 w kierunku Obory.

Jak wynika z nieoficjalnych ustaleń spaleniu uległo 25 ha zbóż, jednak nie pojawił się jeszcze oficjalny komunikat w tej sprawie. Straż pożarna z Lubina na ten moment potwierdza jedynie, że mowa o „dużym areale”. Na miejscu co prawda sytuację opanowano, jednak dogaszanie pogorzeliska utrudnia szacowanie strat oraz ustalenie przyczyny wybuchu pożaru. 

Ceny skupu zbóż w żniwa 2022. Jak otrzymać powiadomienie sms o aktualnych cenach?

oprac. mcz/dkol 
Fot. Tenerowicz
Film FB - 112polkowice.com.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy