Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Spłonęło 25 ha zboża pod Lubinem!

Obrazek

Pod Lubinem na jednym z pól płonęło 25 hektarów zboża. Co prawda ogień już jest opanowany, ale straty są niewyobrażalne. Strażacy gasili pożar z ziemi i powietrza.

Dorota Kolasińska13 lipca 2022, 16:14

W województwie dolnośląskim dzisiaj (13 lipca br.) z pożarem zboża walczyło 15 zastępów straży pożarnej. Ogień rozprzestrzeniał się błyskawicznie zajmują kolejne hektary zboża. Dużym utrudnieniem akcji gaśniczej był wiatr, który rozdmuchiwał płomienie i rozżarzał pogorzelisko. Straż pożarna zadecydowała aby do akcji gaśniczej wykorzystać samoloty gaśnicze Dromader, które zrzucały wodę na płonące połacie terenu. Z kilku kilometrów było widać kłębiące się chmury dymu. Do pożaru hektarów zboża doszło w okolicach zjazdu z drogi ekspresowej S3 w kierunku Obory.

Jak wynika z nieoficjalnych ustaleń spaleniu uległo 25 ha zbóż, jednak nie pojawił się jeszcze oficjalny komunikat w tej sprawie. Straż pożarna z Lubina na ten moment potwierdza jedynie, że mowa o „dużym areale”. Na miejscu co prawda sytuację opanowano, jednak dogaszanie pogorzeliska utrudnia szacowanie strat oraz ustalenie przyczyny wybuchu pożaru. 

Ceny skupu zbóż w żniwa 2022. Jak otrzymać powiadomienie sms o aktualnych cenach?

oprac. mcz/dkol 
Fot. Tenerowicz
Film FB - 112polkowice.com.plPicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)