Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Pożar obory! Wiele zwierząt padło

Obrazek

W miejscowości Franciszkowo (województwo warmińsko-mazurskie), doszło do groźnego pożaru obory, w której znajdowało się około 50 sztuk bydła.

18 października 2018, 12:52
Gdy strażacy dotarli na miejsce, zastali straszny widok płonącej obory. W pierwszej kolejności ruszyli na pomoc uwięzionym w oborze zwierzętom. Pomimo prób, wszystkich niestety nie dało się uratować i kilka krów padło wewnątrz budynku. Na dodatek działaniom gaśniczym przeszkadzał wiejący wiatr, co utrudniało stłumienie pożaru.By dostać się do środka, strażacy musieli usunąć fragmenty zawalonego dachu. Nie było możliwości ugaszenia palących się bel, więc konieczne było ich usunięcie, co zabierało dużo czasu. Z pomocą przyszli też sąsiedzi oraz właściciel, którzy ładowarkami i traktorami usuwali zrzucane z poddasza siano i przewozili na pole w celu dogaszenia.Niestety ogień bardzo poważnie uszkodził budynek, ale najbardziej ucierpiały zwierzęta. 6 z nich padło, a wiele innych zostało poważnie poparzonych. Działania gaśniczo-ratownicze trwały ponad 10 godzin.

oprac. mm, źródło i fot. KP PSP w Iławie
Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)