Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Spłonął kombajn do zbioru kukurydzy - straty są ogromne!

Obrazek

W woj. opolskim na jednym z pól spłonął kombajn. Nie było osób poszkodowanych, ale straty finansowe są ogromne... 

Dorota Kolasińska22 listopada 2021, 14:39

Żniwa kukurydziane gdzieniegdzie w Polsce jeszcze trwają, rolnicy czekają ze zbiorem aby nie dosuszać ziarna w suszarniach. Niestety jednemu z opolskich rolników w trakcie żniw kombajn zajął się ogniem. 

W miejscowości Pietrowice w powiecie głubczyckim 19 listopada br. wieczorem doszło do pożaru maszyny rolniczej. Rolnik kosił kukurydzę na ziarno.

Mimo, że na miejscu strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Głubczycach, OSP Pietrowice oraz OSP Zopowy zjawili się koło godz. 19.00, bezzwłocznie po otrzymanym wezwaniu, niestety kombajn uległ doszczętnemu spaleniu. 

- Kombajn znajdował się w polu przy pasie granicznym niedaleko naszej miejscowości. Po przybyciu na miejsce zastaliśmy kombajn objęty w całości ogniem, nie było osób poszkodowanych, natychmiast przystąpiliśmy do gaszenia.  Po przybyciu kolejnych jednostek PSP Głubczyce oraz OSP Zopowy, główne działania i kierowanie akcją przejęła jednostka PSP Głubczyce – relacjonują strażacy z OSP Pietrowice. oprac. dkol na podst. OSP Pietrowice GMINA Głubczyce
Fot. Fb OSP Pietrowice GMINA GłubczycePicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)