StoryEditor

Spłonął kombajn do zbioru kukurydzy - straty są ogromne!

W woj. opolskim na jednym z pól spłonął kombajn. Nie było osób poszkodowanych, ale straty finansowe są ogromne... 
22.11.2021., 14:11h

Żniwa kukurydziane gdzieniegdzie w Polsce jeszcze trwają, rolnicy czekają ze zbiorem aby nie dosuszać ziarna w suszarniach. Niestety jednemu z opolskich rolników w trakcie żniw kombajn zajął się ogniem. 

W miejscowości Pietrowice w powiecie głubczyckim 19 listopada br. wieczorem doszło do pożaru maszyny rolniczej. Rolnik kosił kukurydzę na ziarno.

Mimo, że na miejscu strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Głubczycach, OSP Pietrowice oraz OSP Zopowy zjawili się koło godz. 19.00, bezzwłocznie po otrzymanym wezwaniu, niestety kombajn uległ doszczętnemu spaleniu. 

- Kombajn znajdował się w polu przy pasie granicznym niedaleko naszej miejscowości. Po przybyciu na miejsce zastaliśmy kombajn objęty w całości ogniem, nie było osób poszkodowanych, natychmiast przystąpiliśmy do gaszenia.  Po przybyciu kolejnych jednostek PSP Głubczyce oraz OSP Zopowy, główne działania i kierowanie akcją przejęła jednostka PSP Głubczyce – relacjonują strażacy z OSP Pietrowice. oprac. dkol na podst. OSP Pietrowice GMINA Głubczyce
Fot. Fb OSP Pietrowice GMINA Głubczyce

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
28. listopad 2023 12:12