Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Strażacy zastali 21-latka bez funkcji życiowych. Chłopak zmarł na miejscu

Obrazek

Do straszliwej tragedii doszło w minioną środę w miejscowości Krostkowo niedaleko Piły (województwo wielkopolskie). 21-letni mężczyzna podczas prac gospodarskich zginął przygnieciony przez ładowarkę teleskopową.

Aleksandra Galus25 stycznia 2019, 12:36
W minioną środę dokładnie o godzinie 11:56 zastęp SLR pospieszył do wypadku w Krostkowie. Jak się okazało na miejscu, w gospodarstwie doszło do śmiertelnego wypadku podczas obsługi ładowarki teleskopowej. Młody człowiek zginął na miejscu przygnieciony przez maszynę.

Strażacy zastali poszkodowanego mężczyznę bez funkcji życiowych, natychmiast przystąpili do udzielania mu pierwszej pomocy. Niestety przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon chłopaka. Na miejscu interweniował również zastęp z Ochotnicza Straż Pożarna w Osieku nad Notecią, zastęp z JRG 2 Piła, Oficer Operacyjny, Biegły Sądowy, Prokurator oraz Patrole Policji - informuje OSP Białośliwie.

Do podobnych wypadków najczęściej dochodzi w wyniku niewłaściwego zabezpieczenia maszyny podczas jej obsługi, niewyłączenia jej lub niezgaszenia silnika zanim rozpocznie się cokolwiek manipulować w przypadku chwilowej awarii. Bywa, że niezaciągnięty hamulec ręczny spowoduje stoczenie się pojazdu i najechanie na kierowcę, znajdującego się poza kabiną.

Już niedługo rozpoczną się wiosenne prace polowe, apelujemy o rozwagę i ostrożność podczas obsługi maszyn rolniczych, gdyż o tragedię bardzo łatwo...

ag
Źródło: OSP Białośliwie, fot. Marcin R.


Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)