Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Świętokrzyskie: 25-latek spalił rolnikowi stodołę, ciągnik i przyczepę

Do dużego pożaru doszło w minioną sobotę w miejscowości Czarnca (woj. świętokrzyskie). Spłonęła stodoła oraz ciągnik i przyczepa. Jak się okazało, ogień podłożył 25-latek. Teraz grozi mu do 7 lat wiezienia.

Kamila Szałaj18 marca 2021, 12:44

Pożar stodoły w Czarncy


W sobotę, 13 marca, około godziny 23:20 jednostki straży pożarnej zostały postawione w stan alarmu. Otrzymano zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Czarnca (woj. świętokrzyskie). Na miejscu stwierdzono, że pożarem objęta jest cała drewniana stodoła, w której zmagazynowana jest duża ilość siana oraz ciągnik rolniczy wraz z przyczepą.

- Ogień oprócz budynku zniszczył m.in. ciągnik i przyczepę rolniczą, które były w środku. Wartość strat oszacowano na kwotę blisko 60 tys. zł – informuje policja.

Podpalacz w rękach policji


Mundurowi bardzo szybko wpadli na trop osoby, która podejrzewana jest o podłożenie ognia pod stodołę. Już w kilka godzin po pożarze mieli ją w swoich rękach. Podpalaczem okazał się 25-latek z powiatu włoszczowskiego. Decyzją organów ścigania trafił do tymczasowego aresztu na najbliższe trzy miesiące. Z uwagi, iż działał w warunkach recydywy grozi mu kara do 7 lat pozbawienia wolności.

Kamila Szałaj, Michał Czubak
Fot. OSP Czarnca; KPP Włoszczowa


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)