StoryEditor

Świętokrzyskie: 25-latek spalił rolnikowi stodołę, ciągnik i przyczepę

Do dużego pożaru doszło w minioną sobotę w miejscowości Czarnca (woj. świętokrzyskie). Spłonęła stodoła oraz ciągnik i przyczepa. Jak się okazało, ogień podłożył 25-latek. Teraz grozi mu do 7 lat wiezienia.
18.03.2021., 12:03h

Pożar stodoły w Czarncy


W sobotę, 13 marca, około godziny 23:20 jednostki straży pożarnej zostały postawione w stan alarmu. Otrzymano zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Czarnca (woj. świętokrzyskie). Na miejscu stwierdzono, że pożarem objęta jest cała drewniana stodoła, w której zmagazynowana jest duża ilość siana oraz ciągnik rolniczy wraz z przyczepą.

- Ogień oprócz budynku zniszczył m.in. ciągnik i przyczepę rolniczą, które były w środku. Wartość strat oszacowano na kwotę blisko 60 tys. zł – informuje policja.

Podpalacz w rękach policji


Mundurowi bardzo szybko wpadli na trop osoby, która podejrzewana jest o podłożenie ognia pod stodołę. Już w kilka godzin po pożarze mieli ją w swoich rękach. Podpalaczem okazał się 25-latek z powiatu włoszczowskiego. Decyzją organów ścigania trafił do tymczasowego aresztu na najbliższe trzy miesiące. Z uwagi, iż działał w warunkach recydywy grozi mu kara do 7 lat pozbawienia wolności.

Kamila Szałaj, Michał Czubak
Fot. OSP Czarnca; KPP Włoszczowa
Kamila Szałaj
Autor Artykułu:Kamila Szałaj Redaktorka portalu tygodnik-rolniczy.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
01. grudzień 2023 19:57