Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Tragedia pod Lubinem – świnie zjadły rolnika!

Obrazek

Ta informacja wzbudza dreszcz grozy, ale jest prawdziwa. 71-rolnik ze wsi Osiek pod Lubinem (woj. dolnośląskie) został zjedzony przez hodowane przez siebie świnie. Do tragedii miało dojść między 31 grudnia 2019 r. a 8 stycznia br. Policja cały czas prowadzi czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Bartłomiej Czekała14 stycznia 2020, 07:39
Jak informuje TVP INFO, o całej sprawie poinformował służby ratunkowe i mundurowe sąsiad rolnika, który znalazł na podwórku jego kości. Po raz ostatni gospodarza widziano żywego 31 grudnia 2019 – w Sylwestra. Jak mogło dojść do takiego mrożącego krew w żyłach zdarzenia?

Jak ustalili policjanci, 71-rolnik był samotnym mężczyzną nadużywającym alkoholu. Hodował świnie, które swobodnie poruszały się po terenie podwórka i gospodarstwa. Hodowla składała się z 2 dorosłych zwierząt i kilkunastu prosiąt. Z ustaleń śledczych wynika, że były one krzyżówką świni hodowlanej i dzika.

Nie ma jeszcze wyników specjalistycznych badań, ale przyczyną śmierci mógł być zawał serca, który nastąpił gdy rolnik przebywał na podwórzu swojego gospodarstwa. Gdy zasłabł upadł na ziemię i cały czas tam leżał – nikt nie zauważył zniknięcia mężczyzny. Poruszające się swobodnie po terenie gospodarstwa świnie – zapewne z braku paszy – w ciągu kilku dni zjadły martwego mężczyznę.

Według lubińskiej prokuratury zwłoki rolnika zostały zjedzone niemal w całości. Zostało kilka kości kończyn i fragmenty czaszki. Świnie, które zjadły swojego gospodarza mają zostać uśpione.

Policja i prokuratura w Lubinie cały czas prowadzą czynności w sprawie dokładnego wyjaśnienia tego makabrycznego zdarzenia.


oprac. bcz na podst. TVP INFO

Fot. poglądowe


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)