Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Trzy wypadki z udziałem łosi na S7

03.01.2019

Drukuj

Trzy wypadki z udziałem łosi na S7

Artykuł dostępny

26., 27., i 31 grudnia 2018 r. na odcinku drogi ekspresowej S7 oddanym do użytkowania pod koniec października ubiegłego roku doszło do trzech poważnych wypadków drogowych w okolicy miejscowości Kiezmark w powiecie gdańskim, w woj. pomorskim, gdzie łosie spotykane są niezwykle często, gdy przechadzają się wzdłuż drogi. 

W wypadkach w ostatnich dniach grudnia ucierpiało w sumie pięć osób i zginęły trzy łosie. W sylwestrową noc w wypadku zderzyło się aż 5 aut, a na pomoc medyczną OSP Cedry Wielkie musiała czekać aż dojedzie z Malborka, ze względu na przerwę świąteczną. 

Fragment drogi nie został wyposażony na całej długości w specjalne siatki ochronne. Sytuacja zagraża zarówno przemieszczającym się w tamtym rejonie kierowcom, ale także migrującym w poszukiwaniu paszy zwierzętom. Spotkanie z łosiem na drodze, przy tak wysokiej prędkości osiąganej na drodze ekspresowej i obecnych warunkach pogodowych może skończyć się tragicznie nie tylko dla zwierząt. 

r e k l a m a
oprac. dkol na podst. OSP Cedry Wielkie
Foto Facebook OSP Cedry Wielkie

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek zbóż: stawki na krajowym rynku w dół

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii