Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Trzy wypadki z udziałem łosi na S7

Obrazek

Fragment drogi niedawno oddanej do użytku publicznego nie jest bezpieczny ani dla kierowców, ani dla zwierząt. W ostatnim tygodniu grudnia doszło tam do trzech poważnych wypadków...

Dorota Kolasińska3 stycznia 2019, 10:41
26., 27., i 31 grudnia 2018 r. na odcinku drogi ekspresowej S7 oddanym do użytkowania pod koniec października ubiegłego roku doszło do trzech poważnych wypadków drogowych w okolicy miejscowości Kiezmark w powiecie gdańskim, w woj. pomorskim, gdzie łosie spotykane są niezwykle często, gdy przechadzają się wzdłuż drogi. 

W wypadkach w ostatnich dniach grudnia ucierpiało w sumie pięć osób i zginęły trzy łosie. W sylwestrową noc w wypadku zderzyło się aż 5 aut, a na pomoc medyczną OSP Cedry Wielkie musiała czekać aż dojedzie z Malborka, ze względu na przerwę świąteczną. 

Fragment drogi nie został wyposażony na całej długości w specjalne siatki ochronne. Sytuacja zagraża zarówno przemieszczającym się w tamtym rejonie kierowcom, ale także migrującym w poszukiwaniu paszy zwierzętom. Spotkanie z łosiem na drodze, przy tak wysokiej prędkości osiąganej na drodze ekspresowej i obecnych warunkach pogodowych może skończyć się tragicznie nie tylko dla zwierząt. 


oprac. dkol na podst. OSP Cedry Wielkie
Foto Facebook OSP Cedry Wielkie

Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy