Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Wielkopolska: Pożar na terenie RGD w Dłoni, wśród strat ciągnik rolniczy i paszowóz

Sporo pracy mieli strażacy z okolic Rawicza w Święto Flagi. Na terenie Rolniczego Gospodarstwa Doświadczalnego w Dłoni doszło do groźnego pożaru, w którym spłonął m. in. ciągnik rolniczy z paszowozem.

Bartłomiej Czekała3 maja 2021, 12:18
Ok. godz. 17:30 pożar zauważył jeden z pracowników, który powiadomił najpierw zootechniczkę. Ta wezwała straż pożarną. Do akcji gaśniczej skierowano 2 zastępy z Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu oraz po jednym zastępie z OSP Dłoń, OSP Sobiałkowo, OSP Miejska Górka, OSP Oczkowice i OSP Konary.

Po przybycie na miejsce okazało się, że pali się jeden z budynków gospodarczych na terenie gospodarstwa służący jako mieszalnia pasz dla zwierząt gospodarskich. Tuż po rozpoczęciu gaszenia budynku zawalił się jego dach i część ścian. Wszystkie palne elementy konstrukcyjne spłonęły doszczętnie wraz ze zamagazynowanymi tam paszami i komponentami do ich sporządzania. Spaleniu uległ także ciągnik rolniczy wraz z paszowozem.

Akcja gaśnicza trwała 3,5 godziny. Trwa jeszcze ustalanie przyczyn wybuchu pożaru oraz szacowanie strat powstałych w jego wyniku.

Oprac. bcz
Fot. OSP Dłoń/FB


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)