StoryEditor

Wielkopolska: Pożar na terenie RGD w Dłoni, wśród strat ciągnik rolniczy i paszowóz

Sporo pracy mieli strażacy z okolic Rawicza w Święto Flagi. Na terenie Rolniczego Gospodarstwa Doświadczalnego w Dłoni doszło do groźnego pożaru, w którym spłonął m. in. ciągnik rolniczy z paszowozem.
03.05.2021., 12:05h
Ok. godz. 17:30 pożar zauważył jeden z pracowników, który powiadomił najpierw zootechniczkę. Ta wezwała straż pożarną. Do akcji gaśniczej skierowano 2 zastępy z Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu oraz po jednym zastępie z OSP Dłoń, OSP Sobiałkowo, OSP Miejska Górka, OSP Oczkowice i OSP Konary.

Po przybycie na miejsce okazało się, że pali się jeden z budynków gospodarczych na terenie gospodarstwa służący jako mieszalnia pasz dla zwierząt gospodarskich. Tuż po rozpoczęciu gaszenia budynku zawalił się jego dach i część ścian. Wszystkie palne elementy konstrukcyjne spłonęły doszczętnie wraz ze zamagazynowanymi tam paszami i komponentami do ich sporządzania. Spaleniu uległ także ciągnik rolniczy wraz z paszowozem.

Akcja gaśnicza trwała 3,5 godziny. Trwa jeszcze ustalanie przyczyn wybuchu pożaru oraz szacowanie strat powstałych w jego wyniku.

Oprac. bcz
Fot. OSP Dłoń/FB
Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 09:13