Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Zawalone budynki, zerwane linie energetyczne, połamane drzewa...

Obrazek

To skutki trąby powietrznej, która przeszła przez powiat lipski

27 maja 2018, 19:54
Powiat lipski na Mazowszu przeżył wczoraj (26.05.18) chwile grozy, przez kilka miejscowości przeszła trąba powietrzna. Jednostki straży pożarnej w powiecie lipskim otrzymywały co chwilę doniesienia o coraz to nowych zniszczeniach. 
Na skutek trąby powietrznej w miejscowości Kanios zostały zniszczone trzy gospodarstwa - zerwane dachy budynkó mieszkalnych, gospodarczych, a linie energetyczne są pozrywane. Wiele budynków się zawaliło. 
- W trakcie rozpoznania i zabezpieczenia terenu działań , zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku gospodarczego w Rybiczyźnie. Jak dowiedzieliśmy się od mieszkańców budynek zapalił się na skutek uderzenia pioruna. Naszym zadaniem było zasilenie samochodu jednostki OSP Pawliczka - informuje OSP w Grabowcu. 
Wiele godzin trwało zabezpieczanie budynków przed całkowitym zawaleniem. Na terenie działało kilka jednostek OSP z powiatu lipskiego, pomoc nieśli także mieszkańcy. 
Źródło Ochotnicza Straż Pożarna w Grabowcu, fot. facebook.com/Ochotnicza-Straż-Pożarna-w-Grabowcu


1 z 2
OSP GRABOWIEC

OSP GRABOWIEC

2 z 2
OSP GRABOWIEC

OSP GRABOWIEC

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)