Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Zerwana linia wysokiego napięcia zabiła 16 krów mlecznych!

Obrazek

To co się wydarzyło we wsi Kujawy mrozi krew w żyłach! Gospodarze w kilka sekund stracili źródło swojego utrzymania…

Dominika Mulak11 lutego 2020, 15:31
Do tego tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę w nocy we wsi Kujawy (woj. opolskie). Silny wiatr zerwał linię wysokiego napięcia, która spowodowała zwarcie w oborze, w której utrzymywano 17 krów mlecznych.

- Przebudziłem się w nocy i widziałem ogień, który unosił się z drutów. Był strasznie silny wiatr, drutami tak szarpało, że jeden drut, który był na uziemieniu urwało go od słupa i wskoczył na drut, który był pod napięciem. To był dosłownie moment jak wszystko poszło w oborę - mówił gospodarz. Jak relacjonuje, kiedy wszedł do obory całe bydło już leżało. Padło 16 krów dojnych, w tym 3 jałówki.

W stodole było jeszcze 30 sztuk świń, szczęście w nieszczęściu tym zwierzętom nic się nie stało.

- O zdarzeniu zostaliśmy poinformowani w nocy z niedzieli na poniedziałek o godzinie 00:45. Zgłoszenie dotyczyło zerwanej linii energetycznej dochodzącej do budynku mieszkalnego połączonej z budynkiem inwentarskim - poinformował mł. bryg. Rafał Bisowski, z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Krapkowicach. Po przyjeździe jednostki ratunkowej na miejsce okazało się, że 16 sztuk bydła zostało porażonych prądem. Właściciel ratując ostatnią ze sztuk sam został porażony prądem, jednak nie doznał większych obrażeń.

To ogromna tragedia dla rodziny. Nie dość, że ponieśli straty w wysokości blisko 80 tys. złotych to jeszcze utracili jedyne źródło utrzymania.

Źródło: www.24opole.pl
Fot. www.24opole.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)