Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Finanse>Zarządzanie>

Chcę być na rynku eko - zapraszamy na konferencję!

Obrazek

Już 30 września rozpoczyna się Kongres BIOEXPO 2021. Trzy dni, dwie konferencje branżowe, pięć paneli tematycznych i blisko pięćdziesięciu ekspertów. To wydarzenie to doskonała okazja do poznania i rozpoczęcia swojej drogi z produktami ekologicznymi. Goście opowiedzą m. in. o żywności ekologicznej i jej produkcji, dbałości o naszą planetę oraz przybliżą ekoprodukty do pielęgnacji ciała i domu. Mogą wziąć w nim udział przedstawiciele branży bio, rolnicy, producenci i ci, którzy myślą o konwersji na bio, lekarze, dietetycy oraz konsumenci czy osoby zainteresowane tematem ekologicznego stylu życia w Polsce.

Bartłomiej Czekała18 września 2021, 22:35
Tegoroczny Kongres będzie podzielony na 3 części: Polskie Forum Żywności Ekologicznej, Organic Food Conference oraz panel Eko dla ciała, domu i planety.  Podczas Polskiego Forum Żywności Ekologicznej odbędą się trzy panele: Tworzymy rynek eko, Chcę być na rynku eko oraz W zdrowym ciele zdrowy duch. Wydarzenie jest finansowane przez Fundusz Promocji Owoców i Warzyw oraz Fundusz Promocji Ziaren Zbóż i Przetworów Zbożowych. Natomiast Organic Food Conference, czyli międzynarodowa konferencja branżowa, jest przygotowywana wspólnie z IFOAM, czyli Międzynarodową Federacją Rolnictwa Ekologicznego, która jest największą i najważniejszą organizacją zrzeszającą działaczy ekologicznych (głównie wytwórców, rolników, przedsiębiorców) na świecie.  
BioExpo 2021, czyli wszystko o żywności ekologicznej w jednym miejscu
Pierwsza część Kongresu BioExpo, czyli Tworzymy rynek eko, rozpocznie się 30 września o godz. 11:00. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z raportem „Żywność ekologiczna w Polsce. Raport 2021”, przepisami w sprawie produkcji ekologicznej obowiązującymi po 1 stycznia 2022 r. czy obowiązkami, jakie zostaną nałożone na przedsiębiorców w związku z ustawą opakowaniową. Tego samego dnia o godz. 15:00 zacznie się panel W zdrowym ciele zdrowy duch. Żywność ekologiczna a zdrowie konsumenta, żywność funkcjonalna oraz fakty o diecie wegańskiej to tylko niektóre tematy, które zostaną podjęte przez prelegentów. Kolejnego dnia, 1 października w godz. 14:00-16:00 odbędzie się panel Eko dla ciała, domu i planety. W programie m.in. prelekcje o biotworzywach, nutrikosmetykach czy ekologicznych opakowaniach. Ostatniego dnia natomiast na uczestników czeka panel Chcę być na rynku eko, którego pierwsza część skierowana jest  przede wszystkim do rolników. To właśnie na tym panelu będą mogli dowiedzieć się, jak wygląda rozwój rolnictwa ekologicznego w Polsce, jak prawidłowo przeprowadzić konwersję pod względem prawnym, finansowym oraz organizacyjnym. Druga część sobotniego panelu poświęcona zostanie ekotrendom, na którą zapraszamy wszystkich zainteresowanych rozpoczęciem swojej przygody z branżą ekologiczną. Udział we wszystkich panelach Kongresu jest bezpłatny.

Oprócz tego od 30 września do 1 października odbywać się będzie międzynarodowa konferencja o żywności ekologicznej – Organic Food Conference. Podczas wydarzenia przyjrzymy się najnowszym, światowym trendom w branży EKO, poznamy aktualne badania i prognozy na przyszłość oraz wysłuchamy prelekcji międzynarodowych autorytetów. Główne tematy, jakie zostaną poruszone podczas OFC2021 Poland, to ekologiczne rolnictwo i produkcja jako część projektu Europejskiego Zielonego Ładu, rozwój rynku EKO teraz, 2030 i 2050, opakowania oraz nowe zasady etykietowania produktów (NutriScore). 

Kongres Bioexpo odbywa się już po raz trzeci, w poprzednim roku wydarzenie przyciągnęło ponad 500 słuchaczy, a udział w nim wzięło 50 prelegentów. Pełen program Kongresu znajduje się na stronie www.jemyeko.com.

Aby otrzymać bezpłatny bilet na Kongres, wystarczy jedynie wypełnić formularz na stronie www.bioexpo.pl jako odwiedzający. Uczestnictwo w Oranic Food Conference jest płatne, a bilety można kupić na stronie www.bioexpo.pl. Organizatorami Kongresu są Polska Izba Żywności Ekologicznej oraz PTAK Warsaw EXPO.


W sobotę 2. października podczas BioExpo odbędzie się konferencja "Chcę być na rynku eko", nad która patronat medialny ma m. in. magazyn top agrar Polska i portal topagrar.pl. Poniżej szczegółowy program konferencji, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich rolników!

Jak zostać ekologicznym rolnikiem?

prowadzący: Bartłomiej Czekała, redaktor naczelny portalu topagrar.pl

godz. 11.00  rozpoczęcie Krystyna Radkowska

godz. 11.05  Rozwój rolnictwa ekologicznego w Polsce a Europejska Strategia Zielonego Ładu. Wioletta Wrzaszcz, Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej - Państwowy Instytut Badawczy 
  
godz. 11.20  Jak bezboleśnie przeprowadzić konwersję na rolnictwo ekologiczne.. Urszula Sołtysiak, Rzecznik Prasowy PIŻE, ekspert ds. rolnictwa ekologicznego
godz. 11.35  Jak bieg z przeszkodami zamienić na przyjemny jogging? Step-plan wejścia na rynek eko - okiem prawnika. Magdalena Świąder, MOYERS Kancelaria
 
godz. 11.50  Nowe pakiety i nowe stawki płatności dla rolnictwa ekologicznego po 2022 roku. Grzegorz Ignaczewski, specjalista ds. PROW i płatności bezpośrednich, redakcja top agrar Polska
godz. 12.05  Jak zostałem rolnikiem ekologicznym – reportaż z gospodarstwa, Bartłomiej Czekała, redaktor naczelny portalu topagrar.pl
 
godz. 12.20  Debata PWR – Dlaczego warto w swoim gospodarstwie postawić na ekologię? Bartłomiej Czekała, Polskie Wydawnictwo Rolnicze oraz uczestnicy debaty: Bohater reportażu, Łukasz Gębka Farma Świętokrzyska, Urszula Sołtysiak PIŻE, Grzegorz Ignaczewski redakcja top agrar Polska

godz. 12.50  przerwa kawowa 

Wypełnij formularz rejestracyjny na Kongres Biexpo, nie czekaj, aż ktoś zajmie Twoje miejsce   - na jego wypełnienie potrzeba tylko 2 minuty.

Formularz pozwala nam również zapewnić bezpieczeństwo w przypadku obostrzeń związanej z COVID-19.
 
Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)