Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

EIMA: Gospodarstwa młodych Włochów zarabiają więcej

09.11.2018

Drukuj

EIMA: Gospodarstwa młodych Włochów zarabiają więcej

Artykuł dostępny

Daje to już liczbę ponad 50 tysięcy włoskich gospodarstw rolnych, które są prowadzone przez młodych ludzi. Gospodarstwa te prosperują na wyższym poziomie opłacalności niż w przypadku gospodarstw kierowanych przez osoby starsze. Z podziwem na młodych włoskich rolników może patrzeć wiele europejskich krajów, bo średni obrót włoskich gospodarstw młodzieżowych to 73 tys. euro, podczas gdy średnia z UE wynosi około 45 tys. euro.

Jak podkreślają autorzy opracowania, kluczową rolę w tym zakresie odbywa profesjonalne szkolenie młodych adeptów rolnictwa. Biznes rolny potrzebuje zintegrowanego systemu edukacji i dokształcania, który zaczyna się jeszcze w szkole średniej i towarzyszy rolnikom przez dalsze lata prowadzenia gospodarstw. Dobrą wróżbą na dalsze podtrzymanie tego efektu są działania podejmowane przez włoskie uczelnie. Targi EIMA są dla kilkunastu włoskich uniwersytetów okazją do spotkania studentów, producentów maszyn rolniczych i rolników w ramach około dwudziestu różnych spotkań i seminariów technicznych. Tegoroczne spotkania skupiają się głównie na bezpieczeństwie maszyn i energii odnawialnej.

r e k l a m aObecnie duża część włoskich producentów maszyn (małe i średnie przedsiębiorstwa) nie są w stanie zainwestować w centra badawczo-rozwojowe, które są dobrze przygotowane do wprowadzania innowacji i dostosowywania produkcji na potrzeby rolników. Dlatego uniwersytety aktywnie współpracują nad wprowadzaniem innowacji w produktach tej branży. Organizowany w ramach targów EIMA cykl spotkań pozwala fachowcom i studentom przemysłu podsumować rozwój technologiczny w branży. Celem jest wypracowanie dobrego modelu łączącego świat badań ze światem produkcji.

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek zbóż: stawki na krajowym rynku w dół

Czytaj

Zobacz wideo

Międzynarodowa wystawa maszyn rolniczych EIMA - Włochy, Bolonia

Galeria zdjęć

Pokaż więcej zdjęć z tej galerii

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii