Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Zboża>

Ostrożnie z regulatorami!

Obrazek

Faza I i II kolanka to także moment skracania zbóż. Należy jednak mieć na uwadze warunki temperaturowe, w jakich przeprowadza się ten zabieg.

Jacek Daleszyński20 kwietnia 2015, 15:44

Zabiegi regulatorami wzrostu najlepiej wykonywać bez dodatków, zwłaszcza herbicydowych. Pozwoli to uniknąć ewentualnego negatywnego wpływy innych komponentów mieszaniny na ich działanie. Ważna w sytuacji stosowania regulatorów jest także temperatura. Panująca obecnie w dzień, około 15 st.C, sprzyja ich stosowaniu, jednak przymrozki nocne mogą spowodować po kilku dniach od ich zastosowania negatywne skutki na zbożach. Objawami mogą być plamy w miejscu naniesienia cieczy roboczej, marszczenie się i skręcanie liści. W połączeniu z chłodami i ogólnie słabszą kondycją zbóż może to dodatkowo spowolnić ich rozwój. Przez najbliższe kilka dni ma panować temperatura 3–6 st.C przy gruncie. Zastosowanie zatem w przeciągu kilku dni regulatory nie powinny wywoływać uszkodzeń na roślinach.
jdPicture of the author
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)