Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Close

Advertisement

Portal partner

Ceny tuczników na stabilnym poziomie

16.02.2017

Print

Ceny tuczników na stabilnym poziomie

Advertisement

Teoretycznie podstawowa cena skupu żywca wieprzowego w ubojniach pozostała taka sama jak przed tygodniem, jednak z informacji od naszych czytelników w terenie wiemy, że oferowana i, jednocześnie możliwa do wynegocjowania stawka, jest coraz bardziej obniżana. A zatem coraz także bardziej zbliża się do oferowanej minimalnej.

Zeszłotygodniowy galimatias cenowy
Dwa tygodnie temu ceny wyraźnie spadały, natomiast przed tygodniem jedne ubojnie je obniżały a inne podnosiły, a zetem ceny ulegały dużym rozchwianiom. Obecnie większość rzeźni pozostała przy cennikach sprzed tygodnia. Tylko nieliczne obniżyły stawki o około 5-10 gr/kg, co stanowi bardzo nieznaczną zmianę.

Niemcy utrzymali stawkę
Na niemieckiej giełdzie od trzech tygodni cena utrzymuje się na poziomie 1,52 euro/kg wbc. Jednocześnie zablokowanie eksportu mięsa z dwóch niemieckich zakładów do Chin spowodowało, że eksportowane mięso trafiło także do Polski – takie informacje do nas docierają ze strony rolników.  Niestety fakt ten przyczynił się do zwiększenia ilości mięsa na krajowym rynku. A to nie sprzyja to sprzedaży świń do ubojni.

Świnie skupują po tej samej cenie
W ostatecznym bilansie średnia stawka za żywiec wieprzowy pozostała na tym samym poziomie: 4,60 zł/kg netto, podobnie zresztą jak stawka za wbc. W klasie E średnio rolnik dostanie 6 zł/kg, za U: 5,77 zł/kg, a za R: 5,34 zł/kg. Najwyższa odnotowana przez redakcję „top agrar Polska” stawka za żywiec wieprzowy wynosi 5 zł/kg w województwie mazowieckim, natomiast najniższa 4 zł/kg w lubelskim. Najwięcej za klasę E rolnik może dostać również w województwie lubelskim (6,10 zł/kg/).   ag

Zobacz wszystkie ceny skupu świń w Twojej okolicy - sonda cenowa!

 


Widziałeś już nasze video "Ostatni Mohikanie na Opolszczyźnie"?

Advertisement

Advertisement

More articles in this category