Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Żywienie świń>

Płynne żywienie to szansa na rozwój rynku trzody w Polsce – Akademia Płynnego Żywienia 2022

Obrazek

W Toruniu odbyła się X Akademia Płynnego Żywienia, zorganizowana przez firmy De Heus i Duynie Feed. Jak w Polsce wygląda zainteresowanie płynnym żywieniem i dlaczego się opłaca?

16 września 2022, 14:47

Akademia Płynnego Żywienia w Toruniu

Po raz dziesiąty 12.09.2022 odbyła się w Toruniu Akademia Płynnego Żywienia zorganizowana przez firmy De Heus i Duynie Feed.
W czasie wydarzenia hodowcy i specjaliści rozmawiali m.in. o opłacalności płynnego żywienia, inwestycjach i wpływowi na środowisko, jakie płynne żywienie niesie ze sobą, a także o dochodowości hodowli przy wysokiej cenie pasz. Omówiono również kwestie związane z surowcami wykorzystywanymi w płynnym żywieniu.

W prezentacji Okiem hodowcy „Od pola do stołu”, rolnicy podzielili się swoim doświadczeniem z prowadzenia Gospodarstwa Rolnego Marii Janety, złożonego z gospodarstwa, ferm, zakładów rzeźniczo-wędliniarskich i sieci sklepów.   

Zainteresowanie płynnym żywieniem wzrasta

Wysokie koszty produkcji skłaniają rolników do szukania oszczędności, dlatego w ostatnich latach zainteresowanie płynnym żywieniem znacznie wzrosło. Jak informuje De Heus, obsługuje obecnie około 60% gospodarstw z instalacją płynnego żywienia w Polsce.

mat. pras.Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)