Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Wideo>Reportaże>

Zboże na sprzedaż w magazynach. Brak ruchu w punktach skupu

Żniwa już dawno za nami, dlatego nadszedł czas na ich podsumowanie. Wielu rolników posiada magazyny, dlatego zwykle tylko część zbiorów sprzedają w żniwa, a resztę przechowują co najmniej do zimy.

Podczas tegorocznych żniw cena ziarna jednak nie zachęcała do jego sprzedaży, więc magazyny rolników wciąż są pełne. A ruch w punktach skupu praktycznie zamarł.
Rolnicy nie kryją rozczarowania, bo tegoroczne plony były słabe. Czy i kiedy trudna sytuacja na rynku zbóż się zmieni? O swoich obawach i prognozach mówią producenci zbóż: Łukasz Boczar – rolnik z Buszyc i Marian Górecki – prezes Rogowskiej Hodowli Roślin oraz handlowcy: Tadeusz Simiński, dyr. handlowy AgroAs w Grodkowie i Ryszard Tatura z firmy Agropol Baborów

Tekst i zdjęcia: dr Mariusz Drożdż


Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)