StoryEditor

Grypa ptaków w Holandii

Jak podał Reuters w Holandii potwierdzono dwa przypadki grypy ptaków u łabędzi. Władze informują, że ptaki znaleziono w okolicy Utrechtu. Nie zwiastuje to nic dobrego...
22.10.2020., 16:10h
Holenderskie ministerstwo rolnictwa skonsultuje się z ekspertami, aby sprawdzić, jakie kroki, jeśli w ogóle, należy podjąć, aby uniknąć przeniesienia wirusa grypy ptaków na fermy drobiu. 

W zeszłym miesiącu Unia Europejska wezwała kraje do zintensyfikowania nadzoru nad możliwymi ogniskami ptasiej grypy wśród ptaków dzikich i domowych. Mieliśmy do czynienia w ostatnich latach z grypą ptaków, więc wiemy, że ochrona gospodarstw jest bardzo trudna, a wirus jest wysoce zaraźliwy.

Prawie pół roku czekaliśmy na odzyskanie możliwości eksportu mięsa drobiowego na rynki trzecie po ostatniej epidemii na przełomie roku 2019 i 2020. Oby w tym roku nie pojawiła się w Polsce...

W ciągu ostatnich kilku miesięcy zaobserwowano ogniska wśród dzikich i domowych ptaków w zachodniej Rosji i Kazachstanie, które znajdują się na jesiennej trasie migracji dzikich ptaków wodnych do Europy. 

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
09. grudzień 2023 10:00