StoryEditor

Największa sieć sklepów wycofuje z oferty jaja z chowu klatkowego

Sieć Biedronka od stycznia 2021 r. rezygnuje ze sprzedaży jaj „trójek”. Początkowo zmiana obejmie sklepy w Warszawie – informuje portal Interia.
02.01.2021., 10:01h
Coraz więcej detalistów zapowiada wycofywanie jaj z chowu klatkowego ze swojej oferty. Przeważnie jednak wyznaczają na to odległe terminy – z reguły jest to 2025 r. Jak jednak konstatuje Interia, proces ten może przyspieszyć, m.in. ze względu na obecną decyzję największego detalisty spożywczego w Polsce, który zmianę polityki zakupowej w tym zakresie rozpocznie już od stycznia 2021 r.


- 31 grudnia 2021 roku sieć Biedronka wycofa świeże jaja klatkowe z oferty. Stanie się to 4 lata wcześniej niż pierwotnie zadeklarowany termin. Pierwszym regionem sieci, który wprowadzi tę zmianę, będzie Warszawa, już od 1 stycznia 2021 roku. Ponad 150 sklepów sieci Biedronka na terenie Warszawy, obsługiwanych przez centrum dystrybucyjne w Parzniewie, będzie oferowało klientom jaja świeże tylko z chowu alternatywnego - informuje właściciel sklepów Biedronka.


Portal cytuje opinię Katarzyna Gawrońskiej, dyrektorki Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz, która zauważa, że rezygnacja sieci handlowych ze sprzedaży jaj z chowu klatkowego jest tendencją ogólnoeuropejską, często związaną z przekonaniem konsumentów, że jaja z chowu ściółkowego czy z wolnego wybiegu są smaczniejsze.

Trend wspierają też organizacje zajmujące się dobrostanem zwierząt hodowlanych, a także unijna polityka rolna, wspierająca zrównoważoną produkcję rolną, dobrostan zwierząt hodowlanych oraz zachowanie bioróżnorodności.

Źródło: www.wiadomoscihandlowe.pl, interia.pl, Biedronka
Kamila Szałaj
Autor Artykułu:Kamila Szałaj Redaktorka portalu tygodnik-rolniczy.pl i Tygodnika Poradnika Rolniczego. Kamila Szałaj jest ekspertką z zakresu polityki rolnej w Polsce oraz rynków rolnych. Specjalizuje się także w kwestii dopłat bezpośrednich i dotacji dla rolnictwa. Podejmuje też tematy dotyczące bezpieczeństwa w rolnictwie oraz interwencji w obronie rolników. Zdobyła 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie KRUS „W rolnictwie można pracować bezpieczniej”. W 2018 roku odznaczona przez ministra rolnictwa medalem Zasłużony dla Rolnictwa.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. luty 2024 03:28