Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Zboża

Rynki rolne – Zboża

Zboża: nie wszędzie, ale widać podwyżki cen

W końcu po parotygodniowym zastoju cenowym można powiedzieć, że w cennikach drgnęło. Jak na razie lokalnie, ale po cichu zapowiadane są kolejne podwyżki.

W ostatnich paru tygodniach niewiele razy aktualizowaliśmy ceny w naszym zestawieniu stawek za zboża. Niektóre ze skupów publikowały cenniki z cenami niezmiennymi przez dobrych kilka tygodni. Uspokojenie na rynku i wyhamowanie podwyżek, które miały miejsce w żniwa i jeszcze przez dłuższy czas po nich trwało do tego tygodnia. Tak przynajmniej wynika z naszej sondy cenowej. Nie możemy oczywiście mówić o nagłym pikowaniu cen, ale trend wzrostowy jest wyraźnie zauważalny. Część punktów skupu prognozuje jeszcze zmiany cen na wyższe na dzień jutrzejszy. Wysondowane nastroje wśród skupujących są pozytywne i można usłyszeć, że ceny będą jeszcze rosły w najbliższej przyszłości. W dalszym ciągu jednak część skupów pozostawia w cennikach stawki sprzed tygodnia. Bardzo mało nasza dzisiejsza sonda ujawniła natomiast obniżek.

W górę praktycznie wszystkie zboża

Najwięcej podwyżek dzisiaj dotyczy pszenicy, zarówno konsumpcyjnej jak i paszowej. Załapały się na nie także żyto, pszenżyto i jęczmień. W przypadku pszenicy konsumpcyjnej podwyżki wynoszą 10–40 zł/t. Spodziewać się ich możemy w niektórych punktach skupu w woj. kujawsko-pomorskim, łódzkim, pomorskim, zachodniopomorskim, lubelskim, śląskim, mazowieckim i wielkopolskim. Na dzień dzisiejszy zboże to na krajowym rynku wyceniane jest w zależności od regionu na 720–860 zł/t.

Pszenica paszowa podrożała w porównaniu do poprzedniego tygodnia o 10–20 zł/t. zmiany te zaobserwujemy w tych samych województwach, w których podniesiono stawki na pszenicę konsumpcyjną.

Żyto paszowe wyceniane jest na 580–680 zł/t, a konsumpcyjne na 630–730 zł/t. Podwyżki w przypadku tego zboża zauważymy w tym tygodniu w niektórych skupach m.in. w woj. wielkopolskim i łódzkim.

Pszenżyto można sprzedać za 600–770 zł/t (najtaniej jest w woj. łódzkim, najdrożej natomiast w woj. pomorskim). Za jęczmień paszowy polskie skupy płacą dziś 590–740 zł/t (najmniej w niektórych punktach w woj. lubelskim, najwięcej w woj. dolnośląskim).

Tydzień na giełdzie

Ten tydzień dla grudniowego kontraktu na pszenicę na giełdzie w Paryżu otworzył się ceną 200,75 euro/t. Najwyższy poziom osiągnął na zamknięciu sesji poniedziałkowej – 202,25 euro/t. We wtorek kontrakt ten wyceniono na 201,5 euro/t, w środę na 201 euro/t, a tydzień na tej giełdzie zakończył się na poziomie równo 200 euro/t.
Za oceanem na CBoT również dla grudniowego kontraktu wyglądał następująco: poniedziałek 186,6 $/t, wtorek 186,6 $/t, środa 186,3 $/t, czwartek 185,9 $/t, a na chwilę obecną (godz. 9.00) jest to 185,5 $/t.

jd

Wybierz województwo:

Wyświetl opcje sortowania

Pokaż ulubione Pokaż wszystkie

Znasz aktualne ceny? Kliknij w odpowiednią komórkę tabeli i prześlij nam nową cenę a my ją opublikujemy.

Średnia

659,71 zł/t

701,08 zł/t

807,50 zł/t

775,00 zł/t

719,23 zł/t

692,78 zł/t

485,73 zł/t

Legenda:
– brak danych o aktualnej cenie skupu
bs – brak skupu

Pszenica k. - Pszenica konsumpcyjna
Pszenica p. - Pszenica paszowa
Kukurydza s. - Kukurydza sucha
Kukurydza m. - Kukurydza mokra

Nie znalazłeś własnego skupu? Dodaj go!

Ustaw powiadomienie o zmianie ceny

r e k l a m a

Punkty skupu na mapie

Średnie ceny w kraju