StoryEditor

SuperDrob S.A. przejmie kontrolę nad CPF Poland S.A. i stanie się grupą multifood

  Do UOKiK wpłynął wniosek o koncentrację polegającą na przejęciu przez SuperDrob S.A. z siedzibą w Karczewie kontroli nad CPF Poland S.A. z Warszawy. Co ma na celu to przejęcie?
30.08.2023., 12:08h

SuperDrob S.A. z siedzibą w Karczewie złożył wniosek do UOKiK, który ma na celu umożliwienie przejęcia kontroli nad firmą CPF Poland S.A. z Warszawy oraz jej spółkami zależnymi.

- CPF (Charoen Pokphand Foods Plc) jest światowym liderem zintegrowanej działalności rolno-przemysłowej i spożywczej, obejmującej hodowlę zwierząt (trzoda chlewna, brojlery, nioski, kaczki) i akwakulturę (krewetki i ryby). Działalność organizacji jest podzielona na 3 kategorie: pasze, gospodarstwa rolne i żywność. Roczny obrót CPF to ponad 18,8 miliardów dolarów. To jeden z czołowych producentów, przetwórców i eksporterów żywności w południowo-wschodniej Azji – czytamy na stronie internetowej CPF Poland. Grupa CPF eksportuje produkty do 30 państw na 5 kontynentach. Grupa CPF jest jednym z trzech największych producentów krewetek na świecie. Zajmuje się również produkcją dań gotowych oraz karm dla zwierząt.

Jaki ma cel koncentracja SuperDrob S.A. z CPF Poland?

SuperDrob Spółka Akcyjna prowadzi działalność w Polsce, między innymi na rynku hodowli i przetwórstwa mięsa drobiowego. Spółka specjalizuje się również w produkcji dań gotowych do spożycia (mrożonych i chłodzonych) tzw. convenience food. SuperDrob Spółka Akcyjna dostarcza swoje produkty do Klientów w Polsce, a także kieruje produkty na rynki zagraniczne.

- Przejęcie kontroli nad CPF Poland S.A. i jej spółkami zależnymi umożliwi SuperDrob S.A. poszerzenie oferty convenience food. Jednocześnie, na skutek koncentracji, SuperDrob S.A. wejdzie na nowe rynki i do nowych kategorii produktów, takich jak ryby i owoce morza, dania wegańskie i wegetariańskie oraz mokre karmy dla zwierząt domowych (psy, koty). W wyniku koncentracji, SuperDrob S.A. będzie pozycjonowała się na rynkach krajowym i zagranicznym jako grupa multifoodowa. W wyniku planowanej transakcji nie dojdzie do kumulacji udziałów rynkowych, która mogłaby wpłynąć na stan konkurencji na rynku. Koncentracja nie wpłynie na rynek w układzie horyzontalnym, wertykalnym i konglomeratowym – czytamy we wniosku złożonym przez SuperDrob S.A..

Główne zakłady SuperDrob S.A. znajdują się w Karczewie koło Warszawy, Łodzi, Lublinie oraz w Goleniowie. Centrala firmy mieści się w Warszawie. Od 2017 roku SuperDrob S.A. współpracuje z globalną marką rolno-spożywczą z Tajlandii – Charoen Pokphand Foods (CP Foods). Nasz partner to czołowy producent, przetwórca i eksporter mięsa w południowo-wschodniej Azji.

Oprac. dkol na podst. UOKiK/cpfpoland.pl/

Fot. SuperDrob S.A.

 

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
28. listopad 2023 11:52