Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

ASF pustoszy Kampinos

11.02.2019

Drukuj

ASF pustoszy Kampinos

Artykuł dostępny

Główny Lekarz Weterynarii poinformował w komunikacie o wystąpieniu 2019/233 – 2019/305 przypadku afrykańskiego pomoru świń u dzików. 

r e k l a m aNajwięcej padłych dzików znaleziono na Mazowszu, bo aż 93 szt., ale odstrzelono jedynie jedną sztukę (u której wykryto wirus). Największe nasilenie choroby występuje w Kampinosie i w okolicach Tarczyna na Mazowszu. W jednej lokalizacji znaleziono aż 24 sztuki. Na Warmii i Mazurach znaleziono 17 padłych sztuk, ale odstrzelono najwięcej (9 szt.) ze wszystkich województw, w których wykryto dotychczas ASF u dzików.

Na Podlasiu odstrzelono 2 dziki, a na Lubelszczyźnie 6. Najmniej padłych dzików znaleziono w województwie lubelskim (7) i na Podlasiu (10). 

Polecany artykuł

Pieluchy, petardy i papryczka chili, czyli rolnika sposoby na dzikaDo końca ubiegłego roku wykryto 3347 przypadków ASF, co nie zawsze jest związane z liczbą odnalezionych dzików. Bardzo często zdarza się tak, że w jednym siedlisku znajdowanych jest kilka padłych sztuk.

W analogicznym okresie (do połowy lutego) 2018 roku odnotowano 450 przypadków ASF. W Polsce od momentu pojawienia się afrykańskiego pomoru świń dotychczas wykryto 3650 przypadków ASF. Aktualna mapa ASF znajduje się TUTAJ

dkol

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek zbóż: stawki na krajowym rynku w dół

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii