Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

ASF w Krasnymstawie!

22.08.2018

Drukuj

ASF w Krasnymstawie!

Artykuł dostępny

– W ubiegłym tygodniu zgłosił się do nas rolnik z Zamościa, prosił o pomoc w szacowaniu szkód. Byłem na tym polu, szkody wyrządzone przez zwierzynę wynosiły około 30–40 %. Nie mogłem formalnie uczestniczyć w szacowaniu, dodatkowo według obowiązujących przepisów przedstawiciel izby rolniczej nie ma do tego prawa. Może jedynie pełnić funkcję rozjemczą – informuje Sławomir Sowa, specjalista z Lubelskiej Izby Rolniczej oddział w Zamościu. Innym, bardziej dotkliwym skutkiem braku prawnej możliwości utworzenia obwodu łowieckiego w granicach miasta jest zakaz polowań na tym terenie.

r e k l a m aKilka dni temu przy ul. Kościuszki w Krasnymstawie odnaleziono zarażonego ASF dzika. Ulica ta leży w sąsiedztwie doliny Wieprza. W dolinie tej widywano całe watahy dzików, do których w mieście nie można strzelać. Ale to może być dopiero początek problemów w tej okolicy. Wczoraj potwierdzono wykrycie wirusa ASF w gospodarstwie w Siennicy Nadolnej w gminie Krasnystaw, w którym utrzymywano 4 świnie. Gospodarstwo to leży dosłownie o rzut beretem od wspomnianej ulicy, tylko po drugiej stronie Wieprza.

Dziś Główny Lekarz Weterynarii poinformował o wykryciu 204 ogniska ASF (100 w 2018 r.) w kolejnym gospodarstwie w Siennicy Nadolnej. Gospodarstwo utrzymujące 7 sztuk świń położone jest w obszarze zagrożenia (obszar określony w części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).
as

Polecany artykuł

Prawie zginął przygnieciony przez kombajn

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek świń: Fakty są bezlitosne

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii